Magyarországon kezeltetnék magukat dubaji üzletemberek
Dubajból, Szerbiából, Ukrajnából is jönnének Magyarországra gyógyulni a fizetős betegek, akikre Rácz Jenő szerint le kellene csapnia az állami egészségügynek.
Dubajból, Szerbiából, Ukrajnából is jönnének Magyarországra gyógyulni a fizetős betegek, akikre Rácz Jenő szerint le kellene csapnia az állami egészségügynek.
Ha már talált külföldi munkát, megszervezte az utazását és a tartózkodását is, még hátra van egy komoly feladat: el kell varni a NAV-os és TB-s szálakat is, azaz eleget kell tenni az előírt bejelentési kötelezettségeknek. Ez pedig nem egyszerű, mutatjuk, mi a teendő.
Az antimikrobiális szerekkel, köztük az antibiotikumokkal szembeni rezisztencia olyan világméretű veszélyt jelenthet, amely súlyos egészségügyi és gazdasági következményekkel is járhat – mondják szakértők.
Nem vicc, nem figyelemelterelés a hazai egészségügy gondjairól: a magyar állam tényleg beszállna egy nagyváradi kórházépítési projektbe.
A kormány bejelentette, hogy július elején kormánykonferencia keretében dolgozzák ki az elkövetkező három év programját. Ezen a tanácskozáson az egészségügy és az oktatás helyzete, valamint a bürokrácia csökkentése lesz a főtéma. Érezhetően tanácstalan a kormánypárt, hogyan is találja meg a kiutat jelenlegi helyzetéből, milyen új politikai terméket találjon. A Policy Agenda megvizsgálta, hogy a három témából mit hozhat ki a kormány.
Akár irigyelni is lehetne azokat, akiknek nem a hazai kórházakban kell kivárniuk a sorukat, nem a fáradt, fásult orvosok, nővérek figyelméért kell megküzdeniük. Csaknem 600 magyar gyógyult külföldön magyar állami pénzből - mert idehaza nem érhető el az a gyógymód, amelyre nekik szükségük volt. Egy diagnosztikai vizsgálat 45 ezer forintnál kezdődik, a tüdő- vagy májtranszplantáció sok tízmillióba kerül.
Az első negyedévben jóval többen haltak meg Magyarországon, mint egy évvel korábban ugyanebben az időszakban, aminek köze lehet ahhoz is, hogy idén erősebb volt az influenza-járvány, az oltóanyag komponenseit pedig "nem találták el".
Magyar állami pénzből épülne kórház Erdélyben – mondta az egészségügyi államtitkár a Magyar Nemzetnek.
Június 23-án "szegénykórházat" állítanak fel az egészségügyi dolgozók az NGM előtt, ahol bemutatják a magyar egészségügy jelenlegi és - a beavatkozás híján - jövőbeli állapotát. Július 1-jén pedig újabb tüntetést tartanak az egészségügyben dolgozók, akik szerint a jövő évi költségvetés nem rendel elég forrást a biztonságos betegellátás megteremtéséhez.
Jelentősen csökkenhetnek a nagyműtétek várakozási idői, miután elfogadta a kormány a várólista-csökkentési program tényleges szabályairól is szóló kormányrendeletet – mondta Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. Az egynapos beavatkozásoknál eltörlik a volumenkorlátot, valamint bevezetik a 14 napos szabályt.
A TASZ a kórházakat abból a szempontból vizsgálta, hogy mennyire gyerek- és szülőbarátok, de a vizsgált 64-ből csak két intézmény kapott maximális pontszámot.
Ha vezető pozícióban ülne, nem engedné, hogy a problémák ne jussanak el a felső vezetésig. Márpedig az egészségügyben ma ez van: Sándor Mária szerint a kórházigazgatók felfelé azt bizonygatják, hogy ennyi nővérrel és orvossal is elműködik a rendszer. A „fekete ruhás nővér” a hvg.hu-nak beszélt a tüntetések felhajtóerejéről, a kormánnyal folyó tárgyalásokról, a szerinte megbukott szakszervezetekről, és hogy a harcot nem fogja feladni.
A betegek több mint fele fordul magánszolgáltatóhoz, annak ellenére, hogy befizeti egészségbiztosítási járulékait. Ennél döbbenetesebb az a szám, amely szerint szemben az egyes szakmai becslések 8 milliárd forintjával, évente 40-50 milliárd forint vándorolhat az egészségügyi dolgozók zsebébe hálapénzként.
Az MSZP szerint a magyar egészségügy jelenlegi állapota sérti a betegek és az egészségügyben dolgozók emberi méltóságát.
Nem nagy újdonság, hogy a magyarok egészségi állapota messze elmarad a nyugat-európai átlagtól. Az viszont kevésbé köztudott, hogy régiós összevetésben is korán halunk és kevesebbet foglalkozunk az egészségünkkel. Noha minden második honfitársunk úgy gondolja, hogy jobb formában is lehetne, 70 százalékunk nincs felkészülve arra, hogy esetleg váratlan egészségügyi kiadásaik jelentkezhetnek. Pedig kis odafigyeléssel, megfelelő biztosítás kiválasztásával és a szűréseken való részvétellel bárki megteheti a maximumot, amit a rettegett betegségek ellen tenni lehet.
Az egézsésgügy helyzetéről kezdeményezett vitanapot az MSZP.
Két helyszínről több ezer egészségügyi dolgozó vonult kedden az Emmi épületéhez. Azért tüntettek, hogy felhívják a figyelmet az egészségügy nehéz helyzetére, hogy visszaszerezzék szakmai és anyagi megbecsülésüket. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár átvette a petíciókat, ígéretet tett rá, hogy segít és igazat adott a demonstrálóknak. Ezt megelőzően a tömeg kifütyülte majd belefojtotta a szót Cser Ágnes MSZ EDDSZ elnökbe. A demonstráció este fél kilenc körül ért véget.
Egészségügyi dolgozók vonultak kedden délután a Hősök teréről az Emmi épületéhez, hogy felhívják a figyelmet nehéz helyzetükre és anyagi megbecsülésükért, az egészségügy jövőjéért tüntessenek. Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár igazat adott a demonstrálóknak.
A két ötvenes éveiben járó betegszállító fejenként 4-5 sör és több rövidital elfogyasztását ismerte el. A berettyóújfalui kórház elnézést kért a történtekért, és felfüggesztette a szállítókat.
Szerdán a Fidesz budapesti elnökségének ülésén tárgyalják majd az új szuperkórház kérdését, de minden fideszes polgármester és képviselő máshova akarná az intézményt.