Baleset miatt szakadt félbe a Nemzeti Színház előadása
Részleteket egyelőre nem közöltek.
Az arab éjszaka című darab nézőire vár, hogy a töredezett, időben és térben ugráló abszurd történetet összerakják.
Négy generáció, három idősík, közel egy évszázad tele változásokkal, reményekkel, eszmék bukásával, a békés egymás mellett élés lehetetlenségével, dilemmákkal és traumákkal, erről is szól a 3tél című horvát dráma.
Az énekes és a zenészek menekülnek a színpadról.
A külügyminiszter világmegfejtése hemzsegett az önellentmondásoktól, de hozta a tőle megszokottat: rugdalta a Nyugatot, magasztalta a Keletet. Csak arra nem válaszolt, hogy akkor mit is keres Magyarország a nyugati szövetségi rendszerekben.
Wolfram Lotz német költő és drámaíró műve, A politikusok szócunamit zúdít ránk, és tükröt tart mindannyiunk hétköznapi életének.
A Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatója szerint „el kell felejteni az összes úri huncutságot”, ha tartani akarjuk a 2050-re kitűzött klímacélt.
Az operaklasszikusnak még mindig akad olyan műve, amelyre rácsodálkozhatunk. Például a Lombardok címűre, holnapután.
A költők, írók, fotósok műveiből összeállított Körbejárás a Jurányi Házban tekinthető meg április 24-én.
Várnagy Kinga Anyanyelve magyar című monodrámája egy fordulatos, de csak látszólag irigylésre méltó életút története.
Az előadást szervező alapítvány elismerte a hibát, azóta le is szedték a videót.
Lehet-e bíró a történész? Miért fontos morális ítéletet alkotni a múltról? Milyen szempontok alapján érdemes mérlegelni a történeti narratívák között? A mi történetünk-e a történelem? Mi a különbség egy autoriter állam és egy demokrácia múltfelfogása között? Mi köze a történetírásnak a történész személyéhez? Ilyen és ehhez hasonlóan izgalmas kérdésekre kereste a választ Ungváry Krisztián a Blinken OSA Archívum szervezésében indított előadássorozatának első estéjén.
A CEU-n tartott előadást Petróczi Zoltán, ismertebb nevén Lady Dömper, Magyarország leghíresebb transzvesztita előadója, aki többek közt arról beszélt, miért baromság a homoszexualitást a pedofíliával összemosó kormánypropaganda, milyen hatása van az úgynevezett gyermekvédelmi törvénynek, és miért tudja sajnálni Szájer Józsefet.
Máté Gábor olyan színművet kért Grecsó Krisztiántól, amiben benne vannak az elmúlt két év eseményei. A Tíz eszkimóban csontvázak dőlnek ki a liftből.
Egy amerikai előadásán beszélt erről az államfő még ősszel, de csak most derült ki, hogy felkerült a netre az egész előadás. Novák Katalin szerint oktatással kell az élet tiszteletére tanítani és ennek egyik eszköze a szívhangrendelet.
Kormányinfó light – gyakorlatilag így foglalható össze a Miniszterelnökséget vezető miniszter budakeszi standupja, ahol beszólt a baloldalnak, az EU-nak, majd megfejtette, hogy Oroszország barátait valójában az unióban kell keresni. A budakeszi polgári fórumon jártunk.
Milyen egy család, ami nem működik? Ezt mutatja be legújabb darabjában, Az imádkozóban Pintér Béla.
A fiatal generációknak, a hálózatépítőknek, az üzleti életben fejlődni vágyóknak és cégvezetőknek szánja (a40 és 60 ezer forint közötti jeggyel megnézhető) előadását a korábban a filmvásznon Leonardo DiCaprio által megformált Jordan Belfort, aki novemberben a sikeres üzletről fog előadni a Budapest Kongresszusi Központban.
A főigazgató abban bízik, hogy ha három intézményből egyet bezárnak, egy másikat pedig takaréklángra helyeznek, az Operaház működése zavartalan lesz.
Csak Jevgenyij Sztanyiszlavovnak, Oroszország budapesti nagykövetének köszönhető, hogy végül a HVG is bejuthatott a misszióvezető budapesti előadására. A beszélgetést szervező Magyar Békekör elnöke ugyanis kijelentette, hogy a nyilvános esemény nem sajtónyilvános, ám amikor a diplomata igent mondott, beléphettünk a sasfészekbe. Megérte: Jevgenyij Sztanyiszlavov korrekten és részletesen ismertette országa álláspontját, ezt követően viszont az összeesküvés-elméletekből alaposan merítő kérdésekből képet nyerhettünk arról kik (is) támogatják Oroszország ukrajnai akcióját.