Az idén még rekorddöntés is lehet a vergődő biztosítási piacon
Bár a biztosítási piac az elmúlt húsz év legnehezebb időszakát éli, de közép- és hosszú távon már növekedésre számítanak a K&H Biztosító elemzői.
Bár a biztosítási piac az elmúlt húsz év legnehezebb időszakát éli, de közép- és hosszú távon már növekedésre számítanak a K&H Biztosító elemzői.
UV-B riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) hétfőre, mert nagyon erős, 7,5-es UV-B sugárzás várható.
Évekkel előre figyelmeztet a várható földrengésekre egy újdonságszámba menő készülék, a geoszkóp - állítja Roberto Del Gado Estrada geológus.
Szeptemberben 5 százalékra csökkenti a jelenleg 5,25 százalékos jegybanki alapkamatot a monetáris tanács, és novemberig nem is változtat rajta − jósolta az Ecostat gazdaságkutató a legfrissebb Mikroszkóp című kiadványában. Az Ecostat azzal számol, hogy a fogyasztói árak novemberben várhatóan 3,9 százalékkal lesznek magasabbak az egy évvel korábbinál.
Egy most induló, 957,7 millió forintos európai uniós támogatással megvalósuló projektben dolgozza ki a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézete a munkaerő-piaci változások megbízható előrejelzését lehetővé tévő elemzési eszközrendszert.
Az idén mintegy 4 millió tonna búzát lehet betakarítani az országban – közölte Tóth István, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) titkára a gabonatermesztők országos választmányi ülésén.
A GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke szerint Magyarország 2014-ben bevezethetné az eurót, az ország 2013 végére az összes szükséges maastrichti feltételt teljesítheti.
Meglehetősen bolondos májuson vagyunk túl, ami az időjárást illeti, mondhatni, mindenben volt már részünk, csak abban nem, amire egy “normális” tavaszi hónaptól számítottunk.
Mindössze egy százalékos GDP-növekedés lehet idén az eurózónában, ezzel párhuzamosan tovább nő a munkanélküliség, a válság hatására pedig kétsebességessé válhat a monetáris unió – derül ki az Ernst & Young most nyilvánosságra hozott új, negyedéves „Eurózóna előrejelzéséből”.
A magyar gazdaság 2010-ben stagnálás körüli állapotban lesz, kilábalás, szerény növekedés csak a második félévben várható – mondta Vértes András, a GKI Gazdaságkutató Zrt. elnöke szerdán az intézet az idei évre vonatkozó, legfrissebb előrejelzéseit ismertető sajtótájékoztatóján.
A korábbi stagnálás helyett 2010-re 0,8 százalékos GDP növekedést prognosztizál a Kopint-Tárki, jövőre a gazdasági növekedés 3,0 százalékra gyorsul, miközben az éves infláció idén 4,2 százalék, jövőre 3,2 százalék lesz – mondta Palócz Éva vezérigazgató a kutatóintézet keddi sajtótájékoztatóján.
A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács (FruitVeb) elnöke szerint várhatóan kevesebb gyümölcs terem az idén, mint tavaly, de megjegyezte, hogy pontos adatokat a mintegy két hét múlva kezdődő virágzás után lehet majd tudni.
Széles sávban mozognak a csütörtökön esedékes februári magyarországi inflációs adatokra adott londoni előrejelzések.
Az idei második félévtől éves összehasonlításban már bővülhet a magyar gazdaság, 2010 egészére azonban a gazdasági teljesítmény stagnálása várható – vélekedtek szerdán az által megkérdezett elemzők.
A hirdetők a globális válság miatt szerte a világon megkurtították a marketingbüdzséjüket. Magyarország sem volt kivétel: a reklámpiac, amely 2008-ig minden évben bővülni tudott, tavaly több mint húsz százalékkal zsugorodott. A hirdetési bevételek alakulásáról a MedialLab adott előrejelzést az Ecoline-nak.
Kupa Mihály szerint Magyarország három-négy év alatt talpra tud állni a válságból. A volt pénzügyminiszter ugyanakkor az idén még rendkívül kemény évre számít.
Egyes elemzők szerint ázsiai hatásra a nemzetközi befektetői optimizmus megtörni látszik, de ennek Londonban és Frankfurtban még nincs nyoma.
A képzett és képzetlen munkavállalók közötti szakadék 2020-ra olyannyira elmélyülhet Nagy-Britanniában, hogy egyesek attól tartanak: kétpólusúvá válik a brit munkaerőpiac. Vagyis lesznek az úgynevezett „elit” állások és a képzettséget nem igénylő, „egyéb” munkák. A témában készült felmérés eredményéről online kiadásában a brit Telegraph is beszámolt.
A 0,4 százalékos csökkenés és a 0,5 százalékos növekedés között szóródnak az idei GDP-re adott elemzői várakozások, de abban egyetértenek a megkérdezettek, hogy az év második felétől indulhat meg a növekedés.
Lasssult az utolsó negyedévre a GDP csökkenése, negyedéves összehasonlításban 0,4 százalékra, és a 6,3 százalékos éves visszaesésre adott első becslés is alacsonyabb a kormány által előrejelzett 6,7 százaléknál – derül ki a Központi Statisztikai Hivatalnak(KSH) az Ecostattal készített közös gyorsbecsléséből pénteken. A KSH megjegyzi, hogy a becslés korlátozott információs bázisra épül, így a végleges adatok a gyorsbecslésben közöltektől eltérhetnek.