Most vigyázzon az SMS-ekkel, ha androidos telefonja van
Újabb nap, újabb androidos kártevő. A legutóbb felfedezett zsarolóvírus-család online fórumokon, illetve SMS-eken keresztül fertőz.
Újabb nap, újabb androidos kártevő. A legutóbb felfedezett zsarolóvírus-család online fórumokon, illetve SMS-eken keresztül fertőz.
Titokban bitcoint és egyéb kriptopénzt lopott egy türkkös androidos kártevő. Az ESET kutatója résen volt, és a rosszindulatú appot már el is távolították a Google alkalmazás-áruházából.
Több mint 560 ezer mobilt felrtőzhetett meg az a rosszindulatú program, amit 13 alkalmazásban rejtettek el. Az androidos játékok mindegyike ugyanattól a fejlesztőtől származott.
Az egyik legnépszerűbb webanalitikai platformot használták fel a hackerek arra, hogy Bitcoint irányítsanak saját számlájukra. Trükkös megoldásuk azonban csak néhány napig működött, hála a példásan gyors észlelésnek és reagálásnak.
Az ESET kiberbiztonsági vállalat által felfedezett, GreyEnergy névre keresztelt csoport fő tevékenysége a kémkedés és felderítés, amely feltehetően egy későbbi nagyszabású szabotázsakció előkészítésére szolgál.
Az ESET globális kutatása kimutatta, hogy a mesterséges intelligenciát és a gépi tanulást övező felhajtás eredményeként az informatikai döntéshozók háromnegyede csodafegyverként tekint ezekre a technológiákra a kiberbiztonság területén. A biztonsági megoldásokat fejlesztő vállalat szakemberei úgy vélik, hogy ez a népszerűség zavart okozhat az informatikai csapatok körében és a hamis biztonságérzet miatt még nagyobb veszélyt is jelenthet a vállalatok számára.
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok toplistáját, melyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit. Idén júniusban a következő 10 károkozó terjedt a legnagyobb számban.
A Barcelonában zajló Mobile World Congress eseményen mutatta be először a számítógépes és telefonos vírusvédelmi megoldásairól ismerhető ESET első olyan antivírusszoftverét, amelyet kifejezetten televíziókra optimalizáltak.
Sajnos időről időre bekerülnek fertőző appok a Google Playbe. Az ESET veszélyes, a felhasználókat kicselező malware-t talált.
A kiberbűnözők meglepően sikeresek a módosított, trójai Windows Movie Maker terjesztésében, amelynek célja, hogy pénzt csaljanak ki a figyelmetlen felhasználóktól. Az átverés terjedését a hamis oldalak keresőoptimalizálásával segítik a bűnözők, de a Microsoft 2017 januárjában visszavont ingyenes videószerkesztő szoftvere iránti folyamatos kereslet is könnyebbé teszi a kártevők terjesztését. Az ESET szakemberei összegyűjtötték az átveréssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, és hogy miként lehetünk biztonságban a kártevővel szemben.
Az ESET minden hónapban összeállítja a világszerte terjedő számítógépes vírusok listáját, amelyből megtudhatjuk, hogy aktuálisan milyen kártevők veszélyeztetik leginkább a felhasználók számítógépeit.
Az ESET biztonsági vállalat szakértői szerint a DoubleLocker a BankBot kártevő alapjaira épül, azonban hiányoznak belőle a felhasználók banki adatait összegyűjtő és fiókok törléséért felelős korábbi funkciók. Mondhatni, hogy "kár", helyettük ugyanis azonnali problémával járó dolgokra képes a kártevő.
Az ESET biztonságtechnológiai cég kutatói olyan megfigyelési kampányt fedeztek fel, amely a hírhedt FinFisher kémprogram egy új, FinSpy nevű variánsát alkalmazza. Az akció hét országot érintett (ezeket az ESET a további veszélyek elkerülésének érdekében nem nevezi meg), amelyből kettőben nagy internetszolgáltatók is érintettek lehetnek a megfigyelt célpontok megfertőzésében.
Az ESET biztonsági cég eszközével könnyen és gyorsan kiderítheti, védett-e Windows rendszere a rettegett zsarolóvírussal, a WannaCry-jal szemben, vagy nem árt gyorsan telepíteni a Microsoft frissítését.
Képzelje el, hogy egyszer csak nem tud hozzáférni a saját telefonjához, és mindez azért történt, mert pornót nézett. Az ESET szakemberei többek között egy ilyen kártevőre hívják fel a figyelmet.
A nemrég debütált Prisma nevű, valóban egyedülálló képmanipuláló app a kiberbűnözők figyelmét is felkeltette.
Aki óvatlan volt, az akár a hivatalos letöltőhelynek számító Google Play áruházból is beszerezhetett fertőzött Pokémon GO-s appot.
Egyelőre nem tudni, hányan estek áldozatul egy scamnek, amelyik a WhatsApp – nem is létező – Gold verziójára kínált frissítést.
Egy új androidos kártevő a mobil bankolókat (és a pénzüket) pécézte ki magának.
Az elmúlt hetekben egy komoly változás történt az ESET által rendre összeállított vírustoplistán: lekerült róla az Autorun, amely a legrégebben szereplő és egyik leggyakoribb számítógépes vírus.