Fekete csütörtök: 315 fölött az euróárfolyam
Átmenetileg tudott csak erőre kapni csütörtökön a forint, a hazai deviza újabb és újabb történelmi mélypontokra esett az euróval szemben.
Átmenetileg tudott csak erőre kapni csütörtökön a forint, a hazai deviza újabb és újabb történelmi mélypontokra esett az euróval szemben.
A viszonylag kedvező nyitás után csütörtökön folyamatosan gyengült, a nap során újabb és újabb negatív rekordokat ért el a forint a budapesti bankközi devizapiacon.
Új rekordot ért el az euró/forint árfolyam a budapesti bankközi devizapiacon.
Ismét rekord közelébe gyengült a forint, nem éppen kedvező számunkra a külföldi média túlzott figyelme.
Délután erősödni kezdett a forint, a dollár, a frank és az euró jegyzése azonban így is hihetetlen magasságokban mozog.
Az általános, Kelet-Európával szembeni nagyfokú bizalmatlanságnak tulajdonítja Veres János pénzügyminiszter a forint euróval szembeni szerdai negatív árfolyamrekordját.
A szerencsétlen körülmények összjátéka miatt gyengült a magyar deviza, amelynek árfolyama immár nem mozog együtt a zlotyéval és a cseh koronáéval.
Az euró szlovákiai bevezetése és a forint gyengülése miatt megfordult a bevásárlóturizmus iránya, most Szlovákiából éri meg Magyarországra átjárni.
A kedd esti 309 forint fölötti magasságok után az euró árfolyama szerda reggel 307 forint alá esett a bankközi devizapiacon.
Ismét rekord közelében áll a dollár, a frank és az euró árfolyama is: a forint megint gyengült a bankközi devizapiacon.
Reggel erősödött, a kezdeti javulás után azonban gyengült a forint a bankközi devizapiacon. Az euró árfolyama 307,50 forintra emelkedett kora délutánra. A dollárt kettőkor 243,50, a svájci frankot 207,50 forinton jegyezték.
A héten ismét csak lefelé tartottak a részvényárfolyamok. Egyre mélyebbre csúszik a világgazdaság a válságba, és még mindig nem látszik a fény az alagút végén. Már egyes feltörekvő gazdaságok sem képesek növekedést felmutatni, többek között Kína sem. A második világháború óta nem volt erre példa. A körülmények romlanak, már nem igazán van olyan szegmense az értékpapír-piacnak, ahol ne okozott volna komoly veszteségeket a válság. Mire figyeljünk a héten?
Úgy fest délutánra megtalálta a helyét a magyar deviza: a reggeli gyengülést követően az elmúlt órákban nem volt éles mozgás a forintpiacon.
Brüsszelben elvetették a kelet-közép-európai régió 180 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomagra vonatkozó javaslatát, mondván, az unió egyenként támogatja a nehéz helyzetbe került tagállamokat. Ugyanilyen sorsra jutott a gyorsított euróbevezetés javaslata is. Maradt tehát egyelőre az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) által pénteken bejelentett 24,5 milliárd eurós segítség Kelet-Európának, amelynek instabilitása komoly fenyegetést jelent az euróövezetre nézve is. Mire lehet elég ez a pénzügyi mentőöv? Andor Lászlóval, az EBRD igazgatóságának tagjával beszélgettünk.
A Gyurcsány Ferenc által javasolt régiós mentőcsomagból nem lesz semmi – hétfő reggel a bankközi devizapiac is levonta a következtetést. Az euró árfolyama, amely pénteken még 296 forint alatt is járt, hétfőn reggel kilenc órakor valamivel 306 forint fölött mozgott (korábban 307 forint fölött is született kötés).
Kezdetben erősödött a forint a nemzetközi pénzügyi szervezetek által összeállított kelet-európai segélycsomag hírére, délre azonban megakadt a lendület.
A közös európai pénz kurzusa a hajnali, 302 forint feletti szintről kilenc óra előtt hirtelen zuhanni kezdett; 296 forint alatt is akadt kötés, kilenc óra után néhány perccel 297,5 forint környékén mozgott az árfolyam.
A reggeli szintekhez képest bő egy százalékot erősödött csütörtök kora estére a hazai deviza, az euró árfolyama 300 forint alá süllyedt.