Halálra itta magát a cseh neonáci vezér
A férfi még csak 35 éves volt. Az ezredfordulón hirdette a legaktívabban holokauszttagadó és a fasizmust hirdető eszméit.
A férfi még csak 35 éves volt. Az ezredfordulón hirdette a legaktívabban holokauszttagadó és a fasizmust hirdető eszméit.
A nemzeti szimbólumok megsértését tiltó törvényről és a Neo FM-re kiszabott büntetésről közölt jegyzetet a svájci Neue Zürcher Zeitung.
Wiesel tényleg rossz helyen járt: Magyarországon. Abban az országban, amely semmit nem tanult, semmit nem dolgozott fel, ellenben nagyon sokat felejtett, és amelyik szélsőpolgári dühvel és daccal reagál, ha minderre emlékeztetik.
Az arab sakknagymester brutális bántalmazása és a Schweitzer főrabbit ért inzultus után világos: ha a társadalom egy részének és a magyar hivatalosságoknak a mozgása ennyire párhuzamosan halad, akkor annak - és ez tiszta matematika - a vége valószínűleg az, hogy egyszer találkozni fognak.
Az eltörölni kívánt, 1948-ban elfogadott alkotmányos rendelkezés szerint "tilos bármilyen formában újjászervezni a feloszlatott Fasiszta Pártot".
Simon Peresz izraeli államfő Horvátországban felkereste az egykori jasenovaci haláltábort, ahol szerbek, zsidók, romák és horvát antifasiszták százezreit mészárolták le a II. világháború alatt.
„Már 1921-től fajvédő voltam. Nem értem, hogy gondolhatják, hogy Hitlert utánzom, ő akkor még meg sem született. Nevetséges... Meg kell értetni az olaszokkal a faj jelentését, hogy ne nemzzenek meszticeket, és ne tegyék tönkre, ami szép bennünk” – fakadt ki az olasz fasizmus atyja, Benito Mussolini 1938 augusztusában szeretőjének, Claretta Petaccinak.
A nemzetközi jogász Valki László szerint egy Rudolf Hessről megemlékező felvonulás csak fasiszta rendezvény lehet. Ezt pedig egyértelműen tilalmazzák azok a nemzetközi normák, amelyeket Magyarország is elfogadott. A szakértőt annak kapcsán kérdezte hétfőn az MTI, hogy a nürnbergi perben életfogytiglanra ítélt náci pártvezetőről magyar és nemzetközi szélsőséges szervezetek kívánnak megemlékezni Budapesten.
Ha a mit sem sejtő újságolvasó átböngészi Michael Franknak a Süddeutsche Zeitungban megjelenő cikkét, azt hihetné, hogy Budapest utcáin feketeingesek masíroznak, az utcákon támadják az ártatlan értelmiségieket, cigányok tömegeit gyilkolják, mindennapiak a lakásrombolások. Miért nem hirdetik ki a szükségállapotot? – kérdezhetik az olvasók, miért nem rendeli ki a tankokat az utcára Szekeres hadügyminiszter? Herr Frank azonban nem bízná a rend helyreállítását a magyarokra, ő Brüsszel intervencióját sürgeti.
A fasizmus és a kommunizmus dicstelen korszakai után kiment a divatból az „ideologizálás”, ám a fürdővízzel együtt a gyereket is kiöntötték, a szellemi produktumok, az ideák, eszmék, kulturális értékek is relativizálódtak. A poltika és a gazdaság összeomlása logikus következménye ennek a folyamatnak. A közgazdászok magabiztosan ugyan, de a sötétben tapogatóznak.
A fasizmus áldozataira és Budapest 64 évvel ezelőtti felszabadulására emlékezett a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége (MEASZ) a XIII. kerületi vizafogói emlékműnél csütörtökön.