Trump bejelentette, hogy Patriot rakétarendszereket küld Kijevnek
Az amerikai elnök újabb fegyverek küldésével próbálna békét teremteni Ukrajnában, miután korábban visszatartotta őket. A beígért légvédelmi fegyverzet kontóját a NATO állja.
Az amerikai elnök újabb fegyverek küldésével próbálna békét teremteni Ukrajnában, miután korábban visszatartotta őket. A beígért légvédelmi fegyverzet kontóját a NATO állja.
Miután az Egyesült Államok leállította a fegyverszállítmányokat Ukrajna számára, Volodimir Zelenszkij bejelentette, hogy készek a fegyverszünetre és a békekötésre is.
Alig egy nappal azután, hogy Zelenszkij a külföldi támogatás elégtelenségére panaszkodott.
A Biden-kormány egy 680 millió dolláros fegyvereladási csomaggal támogatja Izraelt, miközben életbe lépett az amerikai közvetítésű tűzszünet Libanon és Izrael, valamint a Hezbollah között.
125 millió dollár értékű szállítmányt kap Kijev.
A 20 milliárd dolláros fegyvercsomag részeként több mint 50 darab F-15-ös vadászgépet is vásárolt Izrael.
Washington a múlt héten több ezer bombát tartott vissza, mivel a Biden-kormány attól tart, hogy Izrael a menekültekkel túlzsúfolt gázai település ellen vetné be azokat.
A haditengerészet és a légierő egységei mintegy 54 ezer négyzetkilométernyi területet vizsgáltak át a szomáliai partok mentén, de nem találták nyomát a két katonának.
Arra azonban nincs bizonyíték, hogy rossz kezekbe kerültek volna a fegyverek, valószínűbb, hogy elégtelen az ellenőrzési rendszer.
A német lap szerint nincs kizárva, hogy ha most az EU enged Orbán Viktor zsarolásának és nem tárgyalja Ukrajna csatlakozásának ügyét, akkor tartósan olyan autokraták kezébe kerülhet a megtámadott ország ügye, mint akár Orbán vagy Trump.
Az orosz elnök szerint “kellő mennyiség van belőle raktáron”.
Németország eddigi legnagyobb katonai felszerelés-szállítmányát készíti elő Ukrajnának.
Magyarország neve többször is felbukkan kiszivárgott dokumentumokban, amelyek hitelessége azonban kérdéses.
Bár a nyugati szankciók akadályozták Moszkvát abban, hogy a mikrochipektől a könnygázig sokféle dolog importjában akadályozzák Oroszországot, Putyin rezsimje még mindig képes a háborúhoz szükséges készleteket például Kína vagy az Öböl-menti országok segítségével feltölteni.
A tárgyaláson részt vesz Olekszij Reznyikov ukrán védelmi miniszter is, aki tagadta, hogy Ukrajnának bármi köze lenne az Északi Áramlat felrobbantásához.
A kínai diplomácia első embere hétfőn Oroszországba utazik tárgyalni. Az amerikai külügyminiszter szerint előfordulhat, hogy intelme ellenére a kínaiak mégis fegyvereket fognak szállítani Oroszországba.
Hónapokba telik, mire az ukránok megkapják a nyugati harckocsikat.
A nyugati tankszállítmányokra megtorló rakétázással válaszoltak az oroszok.
Az európai és amerikai szállítmányokra várni kellett, az oroszbarátnak elkönyvelt bolgár kormány viszont a fű alatt igyekezett segíteni.