A felszámolást is fontolgatja a Gyulai Húskombinát
A Gyulai Húskombinát Zrt. számára reális alternatívaként a felszámolási eljárást vagy az öncsőd bejelentését jelölte meg Ruck János vezérigazgató szerdai rendkívüli sajtótájékoztatóján.
A Gyulai Húskombinát Zrt. számára reális alternatívaként a felszámolási eljárást vagy az öncsőd bejelentését jelölte meg Ruck János vezérigazgató szerdai rendkívüli sajtótájékoztatóján.
Várhatóan jogerőre emelkedik a Kapuvári Hús Zrt. felszámolását elrendelő határozat, miután a társaság visszavonta az az ellen benyújtott fellebbezést - közölte kedden a Győri Törvényszék szóvivő bírája.
A felszámolás elindításában látja a kapuvári húsgyárban kialakult helyzet megoldását a többségi tulajdonos képviselője - írta pénteki számában a Kisalföld.
Augusztusban az ágazati adatokban nem volt tetten érhető az építőipar válsága, de ez nem jelenti a kilátások javulását. „Sokkal inkább a szezonális hatások és a megváltozott jogszabályok vezettek kedvezőbbnek tűnő eredményre, ám nem kétséges, hogy a közeljövőben egyre több cég szűnik meg az ágazatban” – értékelte a helyzetet az adatokat közzétevő Opten céginformatikai szolgáltató ügyvezetője.
Folyamatosan tart a "Malév vásár", azaz újabb elemeket hirdetnek meg eladásra a volt nemzeti légitársaság összesen mintegy 3 milliárdos vagyonából. Most az üdülőt, az utazási irodát és autókat vernek dobra.
Heteken belül bedőlhet egy újabb márkás árut gyártó húskombinát. Bár a kabinet csütörtökön kiemelt jelentőségű vállalattá nyilvánította a kapuvári sonkagyárat, az egyik legnagyobb sertésbeszállító indítványára a bíróság elrendelte a felszámolást. A cég mögött egy rejtélyes tulajdonos áll, ráadásul a régi vezetés annyira eladósította a vállalatot, hogy súlyos milliárdokkal lehetne csak megmenteni. Közben a cég élén állók ádáz harcot folytatnak egymás ellen és kivétel nélkül fideszes kapcsolataikra hivatkoznak, a kormány pedig jelentős visszaéléseket sejt.
Esetenként átlagos százezres nagyságrendű bevételre számíthat az állam a felszámolási eljárások során, így ez nem tűnik zsíros üzletnek – legalábbis a központi költségvetésnek. Ennek alapján a hitelezők még rosszabbul járnak, csak a kintlevőség behajthatalanságában bízhatnak.
A tavaly augusztusinál néhánnyal kevesebb, pontosan 1307 cég jutott a felszámolás sorsára idén augusztusban. Az adatokat közzétevő Opten céginformációs szolgáltató szerint az adat – figyelembe véve a havi kilengéseket – illeszkedik a felszámolások növekedési trendjébe. A végelszámolások esése mögött csak eljárásjogi okok állnak.
Felszámolják a magyar gyümölcslépiac egyik emblematikus szereplőjét, a Hey-Ho gyártóját. A több milliárd forintos adósságot maga előtt görgető gyümölcslégyártó májusban került csődvédelem alá, a megszűnés ugyanakkor hazavághatja a cég székhelyének otthont adó települést, Érsekhalmát.
A második csődegyezségi tárgyalás sem járt sikerrel a múlt héten, így felszámolják az érsekhalmi székhelyű Első Magyar Gyümölcsfeldolgozó és Gyümölcslégyártó Zrt.-t - értesült a Napi Gazdaság.
Több száz romániai cigányt kényszerítettek illegális táboraik elhagyására csütörtökön az észak-franciaországi Lille városában. Ezzel egy időben Lyon városából 240 roma repült vissza Romániába.
Júliusban 2251 céggel szemben indult felszámolási eljárás, az utolsó három hónapban így a havi felszámolási átlag 2328 volt, 20 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Ez a 2008-as és 2011-es után egy harmadik felszámolási hullámot jelent a magyar gazdaságban, elsősorban a növekvő hatósági aktivitás miatt - közölte az Opten céginformációs szolgáltató az MTI-vel.
Kétmilliárd forintért dobra verik a felszámolás alatt lévő Jeans Club (JC) Ruházati és Kereskedelmi Kft. vagyonát; a tízmilliárdos forgalmat bonyolító cég a hitelei és kiterjedt üzlethálózata miatt dőlhetett be a Napi Gazdaság szerint.
A MÁV Általános Biztosító Egyesület (MÁV ÁBE) vagyonelszámolója, a Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft. pályázatot írt ki az egykor gépjármű-kötelezőbiztosítással foglalkozó egyesület követeléseinek engedményezésére - írta a Napi Gazdaság. A bejelentett követelések összértéke 7,2 milliárd forint, az egyesület vagyona viszont csak 3,8 milliárdot tesz ki.
Elrendelte a Fővárosi Törvényszék a budapesti székhelyű Higi Papírsoft Zrt. felszámolását; a cég szolnoki üzemében hónapok óta állnak a gyártósorok, és május óta a mintegy száz dolgozó nem kapott fizetést - írta keddi számában az Új Néplap.
Az informatikai eszközök kiárusításával kezdődött meg a Malév vagyonának kiárusítása, aminek érdekesség, hogy a különleges szabályozás alapján a nyilvánosság kizárásával is lehet értékesíteni vagyontárgyakat.
Az idei év első félévében 2011 hasonló időszakához képest a magyarországi cégek fizetésképtelenségi mutatója jócskán megugrott, országos átlagban 40 százalékkal nőtt. Egyes ágazatok helyzete azonban még inkább ellehetetlenült – derül ki a Coface Hungary legfrissebb elemzéséből. Jelentős visszaesést továbbra is főként a belső piacra termelő ágazatok szenvedtek el, az építőipar, a kis- és nagykereskedelem a legkockázatosabb szektorok.
Döntő részben hitelből finanszírozott esztergomi és dorogi ingatlanügyleteket bonyolított a több mint másfél éve felszámolás alá vont Esztor Kft. A 10 éve alapított társaság mintegy 2 milliárd forinttal tartozik a beruházásokat hitelező bankoknak.
A tizenkettedik pályázaton sem sikerült eladni a debreceni Aranybika Szállót szállodát. A felszámolásra kitűzött két év letelt, ennek ellenére nem ajánlják fel a hotelt a hitelezőknek.
Egyelőre nem lesz a hitelező bankoké a debreceni Aranybika szálló. A tulajdonos Cívis Hotels Zrt. felszámolási eljárása két év után sem zárult le, sőt még évekig eltarthat, addig pedig a felszámolónak hirdetnie kell a jelenleg is üzemelő szállót, amelynek irányára nettó 1,35 milliárd forint.