115 millióért vett festményt a jegybank
Közbeszerzési eljárás keretében Benczúr-festményt vásárolt az MNB Svájcból.
Közbeszerzési eljárás keretében Benczúr-festményt vásárolt az MNB Svájcból.
A tavaly elhalasztott kötelező tőkeemelést úgy tűnik, idén már nem úszhatják meg a magyar kft.-k, az egyéves hosszabbítás ugyanis ez év március 15-én lejár. A korlátolt felelősségű társaságoknak át kell térniük az új Ptk. alkalmazására, és ezzel egyidejűleg, amennyiben törzstőkéjük 3 millió forint alatt van, fel kell emelniük erre a kötelező minimumra.
Van Gogh két festményét még 2002-ben lopták el az amszterdami múzeumból, ahol a festő képeit őrzik. Az olasz rendőrök tavaly jelentették be, hogy nápolyi maffiózóknál megtalálták a két műalkotást. Még nem tudni, pontosan mikor vihetik vissza azokat a holland fővárosba.
Öt festményt vásárol a Várba költöző Miniszterelnökség egy friss közbeszerzési értesítés szerint, nettó 282 millió forintért.
Visszaad egy nácik által zsákmányolt festményt a Dr. Oetker vállalat az alkotás eredeti zsidó tulajdonosa örökösének.
A neten árult hamis festményeket egy férfi, akik összesen kilenc embert húzott le.
Tihanyi Lajos 1908-ban, Párizsban festett képe 34 millió forintról indult a Kieselbach Galéria árverésén. "Ugrásszerű váltás történt ezen az aukción, ez a kép mindent megváltoztatott, átrendezte a magyar árakat" – mondta galériatulajdonos.
Híres festményeket alkottak újjá fotorealisztikus képekké, így jöttek rá, Da Vinci modellje végül is milyen arcot vágott.
Az átlagos fotókból művészi alkotásokat varázsló Prisma már videók átalakításához is használható. A várva várt funkciót egy magyar lány munkájával reklámozzák.
A két festményt még 2002-ben lopták el az amszterdami Van Gogh Múzeumból. Az olasz hatóságok találták meg a képeket egy razzián – jelentette be pénteken az olasz rendőrség.
Több évtized után derült ki, hogy a Halászat a Balatonon című kép mindvégig az MTA Balatoni Limnológiai Kutatóintézetének falán lógott Tihanyban.
Egy új szkennelési módszerrel megfejtették Edvard Munch (1863-1944) norvég festő Sikoly című világhírű festményén talált különös folt rejtélyét a Norvég Nemzeti Múzeum kutatói.
Elég szokatlan módon, bíróság előtt kellett eldönteni, igaza van-e a menő brit festőnek abban, hogy egy neki tulajdonított képhez köze nincs. A kép tulajdonosa mindenesetre nagyon rosszul járt.
A Vénusz születésénél, és Mona Lisa rejtélyes mosolyánál is jelen van az a kövér macska, aki klasszikus festményekre "bújt".
Egy újabb remek képszerkesztő alkalmazás jelent meg, amely a Prismához hasonlóan festményeket készít fotóinkból, de ezt egy fokkal még kényelmesebb használni.
A fotóinkból festményszerű képeket varázsoló Prisma jelenleg a második legnépszerűbb alkalmazás az iPhone-osok körében, csak az imádott-szidott Pokémon GO előzi meg. De vissza a lényeghez: az ingyenes képmmanipuláló app mostantól már Androidra is letölthető.
Óriási sikert arat a festményszerű képeket készítő Prisma alkalmazás, ezért kerestünk egy hasonló szolgáltatást, amely Androidra is letölthető. A Pikazo tökéletes és nem mellesleg ingyenes megoldás.
Különböző stílusú, gyönyörű festményeket lehet filterként használni ebben az ingyenes iPhone-os képszerkesztő alkalmazásban. A végeredmény nagyon szép.
Az Apple-vezér persze nem gondolta ezt komolyan, de van alapja a tréfának, ezen a festményen ugyanis tényleg hasonlít a levél egy mobilra. Csak az a baj, hogy nem az iPhone-ra.
Egy fiatal litván művésznő új dimenziót nyitott az újrahasznosítás terén: kiürült körömlakkos üvegekből és maradék körömlakkból készít szemet kápráztató mozaikokat és festményeket.