A kutyának sem kellett Nigel Farage portréja
A londoni Royal Academy árverésén senki sem tett ajánlatot a brexit vezéralakjáról készült festményre.
A londoni Royal Academy árverésén senki sem tett ajánlatot a brexit vezéralakjáról készült festményre.
A portré egy kitalált család egyik tagját ábrázolja.
A „szakembernek” 26 ezer eurós kártérítést kell fizetnie.
A közösségi oldal meztelenségellenes algoritmusa ismét túlpörgette magát, ezúttal egy 400 éve készült festményt törölt egy hirdetésből.
Az eredmény pedig zseniális lett.
Az "Egy tál meleg leves" címet viselő munka 1873 körül készülhetett a szegedi Móra Ferenc Múzeum szerint.
Munkácsy Krisztus-trilógiájának egyetlen, nem állami tulajdonban lévő festményéről nem tett le a magyar állam. A tulajdonos műgyűjtő a májusi bírósági döntés után azt hitte, hogy vége a pereskedésnek, de nem így lett. A Golgota vételáráról továbbra sincs megállapodás.
A Rettegett Iván és fia, Iván című képnek esett neki egy orosz.
Miután a Kúria új eljárásra kötelezte az elsőfokú bíróságot, most hatályon kívül helyezték a Munkácsy-festményt védetté nyilvánító határozatot.
Egy arnhemi gyermekorvos rendelőjének falán lógott a festmény, ami az elmúlt évtizedekben többször gazdát cserélt. A gyermekorvos 97 éves lánya most elárverezteti a családi örökséget, és dúsgazdaggá teheti testvéri gyermekeit.
Korábbi, kevésbé ismert szeretőjéről festhetett portrét annak idején Adolf Hitler, az olajfestményt most fogják elárverezni.
Ennyiért mehet el ugyanis Jean-Michel Basquiat graffitiművészből lett zseni egyik monumentális méretű képe.
Egy sanghaji műgyűjtő azonnal beleszeretett egy festménybe, ami laikus szemmel nézve nem több egy fehérre mázolt vászonnál. Ő viszont meglátta benne az értéket, és nem sajnált érte sok pénzt kiadni.
Bár már három napja kint van a közösségi térben, hiba volna szó nélkül elmenni drMáriás legfrissebb művészeti tárgyú megosztása mellett.
Kilenc Cézanne, hat-hat Gauguin és Van Gogh volt egykor magyar magángyűjteményekben. Mára egyetlen darab maradt belőlük, a többi Oroszországba és Amerikába vándorolt.
„A sötétség nem tart örökké – Legyen világosság” – a HVG szlogenjére reflektál műveivel mintegy félszáz képzőművész. Kiadónk felkérésére a változatos műfajban alkotó, különböző generációkhoz tartozó művészek azzal a közös szándékkal vettek részt a projektben, hogy a demokratikus alkotó közeg szükségességére, értékére ráirányítsák a közönség figyelmét. A friss és korábbi munkákból összeálló kiállítást csütörtökön Spiró György író nyitotta meg. Az Andrási Gábor művészettörténész, a Műértő főszerkesztője és Bencze Péter, az Everybody Needs Art vezetője által rendezett tárlat Budafokon, a volt Haggenmacher sörgyár épületében helyet kapott AQB Project Space (1222 Budapest, Nagytétényi út 48–50.) galériában lesz látható január 21-ig. A kiállított művek meg is vásárolhatók.
A rendőrök a lakásán fogták el azt a férfit, aki betört egy józsefvárosi lakásba, miközben a lakók otthon voltak, és többek között ezüst evőeszközkészletet, valamint egy Munkácsy-festmény-másolatot is ellopott.
2017 a magyar aukciókon is magas árakat hozott.
Az ottani fürdő falát díszíti egy ilyen témájú festmény.