Herendi Gábor állami támogatás nélkül készült vígjátékát máris többen látták, mint a 7 milliárdos Petőfi-filmet
Az idei év másik nagy nézettséget hozó magyar filmje a szintén állami támogatás nélkül készített Fekete pont volt.
Az idei év másik nagy nézettséget hozó magyar filmje a szintén állami támogatás nélkül készített Fekete pont volt.
A rendezőlegenda visszavonul.
Az eddig műsorra tűzött Star Wars-sorozatoknál az úgynevezett StageCraft technológiát is felhasználták a készítők. Az újabb, Andor címmel érkező munkánál azonban már nem – de jó okkal.
A pénzügyminiszter az etyeki Korda Filmstúdióban járt, ahol Laurence Fishburne és Casey Affleck forgat éppen.
Tavaly a koronavírus-járvány hatására mélyrepülésbe kezdtek a filmes vállalkozások és a rendezvényekkel foglalkozó cégek.
Piszkálta őt a filmes ambíciói miatt, a rendező pedig eldöntötte, soha nem vesz majd neki semmit.
Hogy az új filmeknél vállalt kockázat minél kisebb legyen, a világ egyik legnagyobb stúdiója a számítógép segítségét is igénybe veszi majd bizonyos döntések előtt.
Három hónap távollét után Cannes-ban találkozott újra Andy Vajna és felesége. Kifejezték egymás iránti odaadásukat.
Hogyan tudnak lépést tartani a kevesebb pénzt kreativitással ellensúlyozó magyar videogyártó vállalatok az iparág nagyágyúival? – erről szól az Umbrella.tv filmgyártó és filmes utómunkacég tanmeséje.
"A rendező az, aki válaszol a felmerülő kérdésekre" – mondta egyszer François Truffaut. A filmkészítés persze nem ennyire egyszerű, gyakran egészen lehetetlen helyzeteket kell megoldania stáboknak. A nemrég bemutatott A visszatérő forgatását például végig embert próbáló körülmények kísérték, Leonardo DiCaprio és a rendező, Alejandro González Iñárritu még nem szenvedett ennyit filmmel. Bemutatunk néhány olyan remekművet, ami megmutatja a filmkészítés árnyoldalait – és persze a szépségét is.
A Saul fia című film rendezője szerint filmkészítés szempontjából Európában "abszolút kádárizmus uralkodik", de számára is meglepetést okozott, hogy "a magyar rendszer nem így működik".
A digitális képfeldolgozást forradalmasító találmánnyal állt elő egy hazai cég, az ötletre pedig azonnal lecsapott a harmadik leggazdagabb magyar által vezetett vállalatbirodalom. A felnőtt-tartalomszolgáltatással feltörő Docler Holdingnál úgy vélik, néhány éven belül mindenki, aki kamerával filmez – a stúdióktól az amatőrökig – az ő szabadalmukat fogja használni.
Coming outolt a Vajna-korszak: jó melegnek lenni, de még jobb nem. Az eddig megjelent kritikák azonban tévednek, a film nem a melegekről szól. Az erő legyen veletek.
A magyar Zinemath Zrt. olyan új filmkészítési technológiát fejlesztett ki, ami nagyban csökkenti a filmes utómunkálatok költségeit. A zLense egy kamerára rögzíthető hardware és hozzá tartozó szoftvermegoldás. Segítségével a kamera képes a valós teret virtuális objektumokkal kiegészíteni, ami hasonló szabadságot ad a filmalkotók kezébe, mint ha 3D-animációt készítenének.
A jövő évben a Magyar Nemzeti Filmalap (MNF) tervei szerint 10 film készülhet el finanszírozásukban és több film gyártás-előkészítése is elindulhat.
Filmes akadémiát nyit Szarajevóban Tarr Béla filmrendező, ahol vendégoktatóként nagyhírű filmkészítők tartanak órákat - adta hírül a Variety. A tandíj évi 19 ezer dollár lesz. Tavasszal még horvátországi filmes akadémia nyitásáról volt szó.
A filmkészítők gyakran fordulnak az illúziók felé, hogy minél gyorsabban, egyszerűbben és olcsóbban lehessen elkészíteni a mozifilmet, vagy éppen sorozatot. A Comment blog összegyűjtött néhány videót, amelyből megtudhatjuk, hogyan készülnek az illúziók.