Így juthatnak pénzhez a kockázatos vállalkozások
Március 16-án indul az NHP+, a jegybank kiterjesztett hitelprogramja, amely a magasabb kockázatú kkv-k számára kínál hitelfelvételi lehetőséget.
Március 16-án indul az NHP+, a jegybank kiterjesztett hitelprogramja, amely a magasabb kockázatú kkv-k számára kínál hitelfelvételi lehetőséget.
A cégek innovációs tanácsadás igénybevételére és a nemzetközi piacra lépést támogató marketingtevékenységre használhatják az összesen 1 milliárd értékben megpályázható forrást.
Két megtörtént eseten keresztül mutatták be a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) munkatársai a napi.hu-nak, hogy csalják el az uniós támogatásokat a vállalkozások.
Egymás rekordjait döntögetik a közösségi finanszírozási kampányok, melyek keretében induló vállalkozások dollármilliókat kalapoznak össze olykor sokat ígérő, olykor pedig egészen abszurd tervek megvalósítására. Az utóbbi időben több magyar projekt is zajos sikert ért el, de voltak, akik nem jártak szerencsével. Őket kérdeztük, hogy nyerték meg a támogatókat maguknak, vagy hogy éppen miért nem adakoztak nekik, hogy kell-e adózniuk, és hogy mire lehet jutni az így kapott összeggel. A siker és a bukás receptjei.
A jegybanki hitel tavaly és idén is viszi a pálmát a kisvállalkozások körében, azonban nem mindenkinek hozzáférhető. A Bankmonitor összegyűjtötte, miken csúszhat el cége hitelkérelme, és megmutatja, hogy a Növekedési Hitelprogramon túl is van világ.
A korábbi belvárosi polgármester arra kíváncsi, honnan van pénze a kormány ellen tüntetőknek. Mi a helyében mélyen hallgatnánk.
Történelmi mélypontra zuhant a rubel dollárral szembeni árfolyama, drasztikusat lépett az orosz központi bank, beszakadt a tőzsde is, a tőke pedig menekül Oroszországból. Mi lesz itt? Összeomlik Oroszország? És a magyar élelmiszeripar? És mi lesz a forinttal? Elmagyarázzuk.
Egy kutatás eredményei szerint a vállalkozások mindössze 14 százaléka élt pályázati forrásokkal és mindössze 55 százalékuk hallott egyáltalán a lehetőségről.
Kelet vagy Nyugat? Mérlegre tettük, hogy ha pusztán a pénzügyi oldalát, pragmatikusan nézzük, akkor Putyin orosz elnöknek (és a kínai elnöknek) vagy Juncker, az Európai Bizottság elnökének (és az amerikai elnöknek) az ölelése lehet-e kifizetődőbb Magyarország számára.
A bürokrácia leépítése, a magyar kkv-k helyzetbe hozása, és a hitelintézeti rendszer átalakítása – ezeket tartja legfontosabbnak a jegybankelnök.
Az MNB közzétette a szeptember 1-től érvényes kondíciókat, így a Növekedési Hitelprogram második szakaszában nem változnak jelentősen a feltételek.