Itt a Foodpanda válasza a katatörvényre: megemelik a béreket és könyvelővel segítik a futárokat
Olyan bért kínálna a Foodpanda a futároknak, amelytől azt remélik, hogy sokan vállalják a munkát azután is, hogy már nem katázhatnak.
Olyan bért kínálna a Foodpanda a futároknak, amelytől azt remélik, hogy sokan vállalják a munkát azután is, hogy már nem katázhatnak.
Az elmúlt néhány hónapban többet drágultak az élelmiszerek, mint a 2010-es években összességében. De ez azt is jelenti, hogy többet is kell dolgozni azért, hogy megvásároljuk őket? Visszamentünk egészen 1989-ig, hogy megnézzük, az elmúlt 33 évben a fizetések növekedése mennyivel tette egyszerűbbé az élelmiszerek vásárlását.
A tíz legjobban fizetett labdarúgó listájára heti 350 ezer font, nagyjából 160 millió forint a belépő. A listavezető francia futballista egy hét alatt annyit keres, mint egy magyar pedagógus 60 év alatt.
A megkérdezettek közel fele viszont nagyon váltana.
A hivatalos adatok szerint 15,9 százalékkal nőtt a nettó átlagkereset egy év alatt.
Az igazgatósági elnök és a felügyelőbizottsági tagok tiszteletdíját a jelenleg 10 százalék körüli inflációt bőven meghaladó mértékben emelte meg az állami tulajdonos.
Egy év alatt 18,5 százalékkal nőtt a nettó, 17,5 százalékkal a bruttó átlagkereset.
Finoman fogalmazva is izgalmas munkaerőpiaci folyamatokat láttunk az elmúlt két évben, bár ezeknek az izgalmaknak a nagy részéről örömmel lemondtunk volna. 2020 tavaszán gyakorlatilag leállt a gazdaság, majd a felpörgés után 2020-21 fordulóján újra leállítottak néhány szektort, az azt követő visszarendeződést alaposan megnehezítette az ellátási láncok világszintű akadozása. E közben pedig nagyot nőttek a bérek, már persze azoknak, akik megtartották az állásukat, most pedig újabb válságtól félhetünk, miközben újra itt van a korábbi évekből jól ismert munkaerőhiány. Megnéztük, melyik munkakörök és iparágak szenvedték meg a legjobban az elmúlt két évet, és melyek bírták ki egészen könnyedén.
Nem panaszkodhatnak azok, akik az ország legsikeresebb vállalatainak vezérkarában ülnek.
Megemelkedtek a képviselői fizetések, alapból több mint 100 ezer forinttal, de különféle szorzóknak köszönhetően sokan ennél jóval nagyobb emelésnek örülhetnek a parlamentben.
Miközben az év eleji fizetésemelések és a minimálbér-emelés, valamint a rendkívüli munkaerőhiány miatt óriásit ugrott az átlagkereset, a reálkereset csak 5,4 százalékkal magasabb, mint amilyen tavaly ilyenkor volt.
Főként az állami alkalmazottak béremelései miatt nagyot nőtt az átlagkereset, de az infláció miatt a reálkereset nem sokkal lett magasabb.
Legalább 177 olyan oktató van, aki dolgozhatna magasabb beosztásban is a hazai felsőoktatási intézményekben.