Beszakadt a forint: már 326 egy euró
Közel a történelmi csúcs.
Nem tud elmozdulni a deviza az elmúlt napok szintjéről.
Elérte a forint az újabb lélektani határt, rövid ideig 325 forintot is elkértek egy euróért. Az árfolyam az után szakadt be, hogy az MNB közölte: őket az vezérli, hogy az inflációs célt tartsák, nem az árfolyamot. Egy jegybanki nyugtatás után azonban erősödni kezdett a forint.
Történelmi mélypontra került a forint napi középárfolyama az euróval szemben, és nem tudni, hol a vég. A jegybank keddi ülése ezért a szokásosnál jóval izgalmasabbnak ígérkezik. De kell-e igazán aggódnunk az esés miatt?
Már eddig is mélyponton járt a forint, de ma tovább romlott a helyzet.
Hároméves mélypontra került a forint, az elemzők már azt vizsgálják, elérhetünk-e a történelmi mélypontra.
Az Európai Központi Bank (EKB) nem tart újabb válságtól, ezért az év végéig óvatosan, két lépésben leépíti eszközvásárlási programját.
Megugró olajárak, gyengülő forint, két számjegyű bérnövekedés – a közgazdasági álmoskönyvek szerint több sem kell az inflációnak. Ennek ellenére erőteljes gyorsulásra nem számítanak az elemzők.
Sokat gyengült a főbb devizákkal szemben a nemzetközi bankközi piacon.
Az olasz válság mozgatja az eurót, a forintot kevésbé.
A szakértő szerint a magyar fizetőeszköz vesszőfutásának globális okai vannak.
A gyengülő forint miatt sokan szívhatják a fogukat, főleg az autósok és a nyugatra vagy Horvátországba készülők járnak rosszul, az MNB-nél viszont még nem aggódnak. Összegyűjtöttük, kik lehetnek a változás vesztesei és nyertesei.
Távolabb kerültünk a 320 forintos eurótól, de még így is gyenge maradt a forint.
Divízió I/A-s jégkorong világbajnokságot rendeznek Magyarországon a hétvégétől, ennek apropóján pedig 50 forintos emlékérme kibocsátásáról döntött a Magyar Nemzeti Bank.
Összegyűjtötték, mi a tennivalója annak, aki nem forintban kapja a fizetését.