#garantált bérminimum

Orbán: 2013 jól fog kezdődni, nő a minimálbér

A munkaadói és a munkavállalói képviseletek is elégedettek a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról (szakmunkás minimálbér) szóló megállapodással, amelyet a szociális partnerek a kormánnyal kötöttek. A miniszterelnök azt mondta, 2013 egy jól kezdődő év lesz, hiszen január 1-jével a bérek nőnek, a rezsiköltségek viszont csökkennek.


Bérminimum: a munkaerő-kölcsönzőknél is megvan a megoldás?

Úgy tűnik, sikerült elvi megoldást találni a a munkaerő-kölcsönző cégek bérkompenzációval kapcsolatban felvetődött problémáira; jelenleg a technikai részletek kidolgozása folyik − mondta a Napi Gazdaságnak Csaposs Noémi, a Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének (SZTMSZ) elnöke.