Hatékony másnaposság elleni kúra márpedig nem létezik
Egy összefoglaló tanulmány szerint az egyetlen hatásos módszer a másnaposság ellen, ha nem iszunk, illetve ha nem visszük túlzásba az alkoholfogyasztást.
Egy összefoglaló tanulmány szerint az egyetlen hatásos módszer a másnaposság ellen, ha nem iszunk, illetve ha nem visszük túlzásba az alkoholfogyasztást.
A placebo vizsgálata az orvosi kutatás egyik legizgalmasabb területe. Adott egy gyógyszer vagy kezelési eljárás, amelyről azt gondolja a tudomány, hogy nincs hatással az adott panaszra, betegségre vagy épp a laborleletre – mégis kimutatható a hatása. Hogyan lehetséges ez?
Visszaélések és szabálytalanságok miatt legalább két-három gyógyszertár bezárására lehet még számítani a következő hetekben – tudta meg a Magyar Nemzet a gyógyszerészkamara elnökétől.
Az amerikai Pfizer gyógyszergyártó 14 milliárd dollárért szerzi meg a rákkutatásban élen járó, szintén amerikai Medivation nevű céget.
Csalásért ítélték hét és fél év börtönre azt a brit anyát, aki szándékosan feleslegesen operáltatta meg két gyerekét. Egy évtizeden át hazudott az orvosoknak, ezzel több mint 375 ezer font segélyhez jutott – írta a The Guardian online kiadása.
Egy új gyógyszer három, főleg Afrikában és a szegény országokban létező halálos betegség ellen is jó lehet.
Nem hozott kielégítő eredményt a Richter cariprazine nevű antipszichotikumának egyik klinikai vizsgálata, de a vizsgálatokat folytatják – közölte a cég és a vizsgálatokat vele együtt végző ír Allergan pénteken.
Egy francia gyógyszercég magyar kutatóinak eredményei elsősorban a vérrákban és a végbélrákban szenvedők számára hozhat bizakodást.
Hamis gyógyszerek ellen indult nemzetközi akció Pangea néven, Magyarországon is lecsaptak.
Május végén rendelte el az USA illetékes hatósága, hogy a magyarországi gyárban készült gyógyszereket tilos bevinni az Egyesült Államokba, kivéve két olyan létfontosságú terméket, amelyből hiány van.
Gyógyszerhatóanyagot találtak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal szakemberei három olyan étrendkiegészítőben, amelyek interneten rendelhetőek. A hatóság azonnali hatállyal elrendelte a termékek forgalomból történő kivonását.
A szakemberek azért is óva intenek az antibiotikumok meggondolatlan használatától (ami ránk, magyarokra igencsak jellemző), mert nagyon kellemetlen mellékhatásokat okozhatnak. Az antibiotikumok jelentős károsodást okozhatnak a bél- és a hüvelyflórában, ahol egy bizonyos baktérium felülfertőződéséért is felelősek lehetnek.
A gyógyszerrel lenyelhető szenzorok alkalmazása komoly lökést adhat a személyre szabott orvoslásnak.
Radikálisan csökkentették az antibiotikumok felhasználását a nagyobb kínai kórházakban. Az országos monitoring hálózat szerint 2012-höz képest körülbelül 40 százalékkal kevesebbet írnak fel az orvosok – írta a China Daily című angol nyelvű napilap egy szakértőre hivatkozva.
Hiába állítja Nicoluas Maduro elnök, hogy a világszínvonalú az egészségügyi ellátás Venezuelában, a The New York Times fotósának kórházi képei nem ezt bizonyítják. Sőt, inkább a közel-keleti háborús országok szedett-vetett kórházait idézik helyenként a venezuelaiak. A hírek szerint az intézményekben nincs elég gyógyszer, sőt szappan, és időnként áram sem.
A nem megfelelő gyógyszeralkalmazás és a beteg-együttműködés hiánya akár 200 ezer ember halálát is okozhatja az Európai Unióban.
Változott a szabályozás: mostantól törzskönyv nélküli, kísérleti gyógyszereket is kipróbálhatnak a magyar kórházakban fekvő súlyos betegeken.
Megszűnik a Bioparox nevű, vény nélkül kapható antibiotikum gyógyszertári forgalmazása Magyarországon – közölte pénteken a Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet pénteken.
Az asszony tavaly februárban 26 éves, magatehetetlen lányát és magát is begyógyszerezte. Ő túlélte, a lánya viszont belehalt a szövődményekbe. A Győri Járásbíróság jogerősen két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte kedden az anyát.
Uniós tízmilliárdok folytak el népegészségügyinek mondott célokra, ám ebből egyetlen fillér sem jutott a magas vérnyomás felismerésére, felmérésére vagy elemzésére. És akkor csodálkozunk, ha évi kilencezer lábat amputálnak idehaza, kétszer annyit, mint a 80-as években? A szakemberhiány miatt ráadásul százával szűnhetnek meg az alapellátást, közte a hipertóniagondozást végző helyek.