Megfejtették a kutatók a belilult narancs rejtélyét
Sokan találgatták, mitől változhatott meg ennyire a brisbane-i zöldségboltban vásárolt gyümölcs színe.
Sokan találgatták, mitől változhatott meg ennyire a brisbane-i zöldségboltban vásárolt gyümölcs színe.
A rendőrség őrizetbe vette, a gyerek pedig bevallotta, hogy valóban tűket szurkált a szupermarketek által árusított eprekbe.
Tűt találtak egy sydney-i szupermarketben vásárolt almában, és miután az elmúlt napokban Queensland államban eperben is többször találtak tűket, a botrány miatt máris komoly bajba került az ausztrál gyümölcstermelő ágazat.
Persze ez a csata más volt, mint a nagy francia forradalmat elindító 1789-es ostrom, amely az akkor ott álló börtön ellen irányult. Ezúttal sokkal békésebbek voltak a „hódító csapatok”. Semmi mást nem akartak, mint valódi áron, kiváló minőségű, Franciaországban termett gyümölcsöket és zöldségeket eladni.
Régen még két vadonatúj Zsigulit, ma már egy fél autót sem lehet venni 1 hektár málnás termésének árából. De a Berkenye Faluszövetkezetnél megtalálták a megoldást.
Nem Soros, nem a spekulánsok, hanem a magyar mezőgazdasági termékeket külföldön értékesítő kereskedők tudnak keresni a forint gyengülésével. Egyelőre.
A pályán évtizedek óta nem játszottak már profi meccset, most egészen másra használják, és rászorulóknak is segítenek ezzel.
A romlott húsra emlékezető bűze miatt repülőkről és liftekből kitiltott duriánt küldi az űrbe Thaiföld, hogy megvizsgálja eltarthatóságát.
A nagybanin a termelőktől 60 forintért átvett burgonya a boltok polcain „akciósan” 99 forint. A termelői képviselet az árcédulán nem csak a bolti, hanem a termelői árat is szeretné látni, hátha valaki elszégyelli magát.
Megfejtették a durián gyümölcs szúrós szagának titkát a szingapúri tudósok.