Tovább drágulhat a gyümölcs, a fagy elvitte a barackot
A barack ára már tavaly is a duplája volt az egy évvel azelőttinek, most még drágább lehet.
A barack ára már tavaly is a duplája volt az egy évvel azelőttinek, most még drágább lehet.
És nem is kicsivel: az alma kilójáért például 30 százalékkal kell többet fizetni.
Egy kidobásra ítélt narancs példáján keresztül mutatta be, hogyan születhetek újjá a gyümölcsök és a zöldségek.
A világjárvány miatt a négy fal között főzögetve sokakban felmerülhet a kérdés, hogy mit csináljunk a konyhai zöldhulladékkal, ha nem szeretnénk a szemetest etetni? Aki kertes házban él, könnyen kialakíthat egy kültéri komposztálót. A jó hír az, hogy már lakásban is megtehetjük. Tippek a hulladék felhasználására.
Sokszor voltak éjszakai fagyok, amik sem az őszibaracknak, se az almának nem tettek jót.
Az idősek, községben és fővárosban élők, valamint az alacsony végzettségűek körében vannak legtöbben azok, akik nem tudtak legalább annyi gyümölcshöz jutni, mint tavaly.
Általánosságban ismert, hogy a zöldség, a gyümölcs, a vitaminok, a sok folyadék jótékony hatással vannak a szervezetre, most utánanéztünk, hogyan tehetik szebbé még a bőrünket is.
A kiírás lehet „fizikai” vagy digitális is.
Munkával és a természethez való közelséggel magyarázta a hosszú élet titkát Bálint György, aki 100 éves korában vasárnap este hunyt el. A fenntartható élelmezéssel, gazdálkodással kapcsolatban is számos hasznos tanácsot adott.
Több zöldség és gyümölcs fogyott, míg alkoholból, ropogtatnivalóból kevesebbet vettünk.
A koronavírus-járvány alatt annál jobban csökkenthetjük a fertőzés veszélyét, minél kevesebbszer megyünk bevásárolni és az előre csomagolt termékek is biztonságosabbak. A hazai köztudatban még tartja magát, hogy tartózkodunk a konzervektől és a fagyasztott élelmiszerektől, mert azt hisszük, jóval kisebb a tápértékük. Sokan, még a tudatosan táplálkozók közül sem tudják, hogy számos zöldség esetében sokkal jobban járunk a főttel és a fagyasztottal, mintha „frissen”, nyersen fogyasztanánk.
A legnagyobb terméskiesés a kajszi, az őszibarack és a cseresznye esetében várható.
A gyümölcsben lévő ritka aminosav, az etionin okozza az ázsiaiak körében közkedvelt durián igen büdös szagát – derítették ki a Müncheni Műszaki Egyetem kutatói, akik szerint az anyag jelenléte kérdéseket is felvet.
A tudósok szerint az alma tényleg képes távol tartani az orvost, de csak akkor, ha napi kettő fogy belőle.
Állítólag. De azért hűtőben kell tartani. A különleges almafajta a Kozmikus Roppanás (Cosmic Crisp) nevet kapta.