Megjött az első gólya
Idén nem kell félteni a hidegtől.
Matyi már évek óta Ásotthalmon tölti a teleket ahelyett, hogy a többi gólyával együtt délebbre vonulna. Egy család segíti őt élelemmel, de most már a családnak is segítségére van szüksége ahhoz, hogy Matyit a fagyos időkben is életben tartsák.
A Hortobágyi Madárkórházban rendszeresen készítenek műlábat sérült gólyáknak, most egy újabb állat kapott gyakorlólábat.
Báró mindig korán érkezik, és az elsők között hagyja el Magyarországot.
A gólya elvesztette a nyomkövetőt, valaki pedig megtalálta a benne lévő SIM kártyát. Használta is.
Azt írták, a gólyában szinte minden kaliber fellelhető.
Magyar és német kutatók kimutatták, hogy a gólyák vonulásuk alatt két jellegzetes "személyiségtípusba” sorolhatók: a vezetők feltérképezik a légáramlatokat, míg a követők inkább a nyomukba szegődnek. Az pedig, hogy egy gólya melyik stratégiát választja, egyúttal jól jelzi vonulási útjának végállomását is.
Tóbiás rekorder abban, hogy rendszeresen legelsőként érkezik haza.
Isztambulból hoznak haza egy nálunk, kézzel felnevelt gólyát, miután a melegebb égtájra vándorlás közben megcsapta az áram. Egyike a Dömösön nevelt madaraknak, ahol nemrég egy társát, Zoknit halálos áramütés érte.
Megérkezett a Száhel-övezetbe a magyar jeladós fehér gólyák többsége, de a Nílus-völgyet elhagyva már nehezen követhetők nyomon a GSM-hálózat lefedetlensége miatt.
Elköltözik eredeti helyéről a szövetkezeti alapon működő Gólya, amely az elmúlt években a nyolcadik kerület fontos közösségi terévé, koncertek és előadások helyszínévé vált. A költözés oka kettős: egyrészt a hely működtetői nagyobb térre vágynak, másrészt a környék új profiljába már nem illik egy underground klub.
A nyár még tartogat némi felmelegedést, de a gólyák már érzik a tél közeledtét: két Magyarországon fészkelő, jeladós példány már Szíriáig jutott.