Feltörték az FBI levelezőrendszerét, 100 ezernél is több kamu levelet küldtek ki
A Pompompurin nevű hacker követhette el azt a kibertámadást.
A Pompompurin nevű hacker követhette el azt a kibertámadást.
A támadók a Hive nevű zsarolóvírust vetették be. Ez az esetlegesen megszerzett adatokat egy HiveLeaks nevű oldalra továbbítja.
A boltokban továbbra is lehet vásárolni, a weben azonban nem.
Az Angling Direct Twitter-oldala is furcsán működött, egy ott megosztott üzenetben azt állították, hogy a céget megvette a Pornhub.
A Desorden nevű hackercsapat büszkén újságolta el a weben, hogy sikeres kibertámadást hajtott végre az Acer ellen. Majd aztán megint. Céges és felhasználói adatok kerültek rossz kezekbe.
Még szeptemberben érte támadás azt az argentin kormányzati adatbázist, ami az állampolgárok személyes adatait tartalmazza.
Államilag támogatott hackertámadások veszélye miatt több ezer felhasználójának (köztük magyaroknak) küldött értesítést korábban a Google. A keresőcég a gyakorlatban is megpróbálja fokozni az érintettek védelmét.
A Brewdog sörfőző applikációján másfél évig érhettek el felhasználói adatokat a betolakodók – és használhatták fel mások kuponjait.
Hétfőn már nem volt támadás, rendben ment a választási felület.
Az Evin börtönben jobbára politikai foglyokat, kettős állampolgárokat, illetve külföldieket tartanak bezárva. A falak mögött brutális bántalmazások zajlanak, amiről most már a nyilvánosság is tud – köszönhetően a hackereknek.
Utólag fedezték fel a behatolást, az afganisztáni evakuálást állítólag nem érinti.
A T-Mobile folyamatosan vizsgálja, hogy összesen hány ügyfél adatiat sikerült megszerezniük a hackereknek. A cég most egy újabb tétellel frissítette az eddigi listát.
Nem várt csavarral végződött minden idők legnagyobb kriptopénz-lopása: az elkövető vagy elkövetők nem tartották meg az óriási vagyont, hanem több részletben visszaadták. A szakértők úgy vélik, nem lelkiismereti okok állnak a háttérben.