Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A támadást egyelőre senki nem vállalta, de a közösségi médiában már elterjedt: az incidensnek Izrael, Irán legfőbb ellensége lehet a kiötlője.
Irán szerint kibertámadás érte kedden benzinkutainak fizetőrendszerét, amely lehetővé teszi a támogatott árú üzemanyag igénybe vételét, hosszú sorokat okozva a benzinkutaknál.
Az IRIB iráni állami hírügynökség megerősítette, hogy kibertámadásról van szó, azt azonban nem közölte, hogy ki állhat mögötte. Az IRIB szerint a hibát kora reggelre nagyjából sikerült elhárítani. Az iráni benzinkutak szövetsége korábban szoftverhibáról számolt be.
Szemtanúk beszámolói szerint hosszú sorok alakultak ki a benzinkutaknál a fővárosban, Teheránban is.
Senki sem vállalta a felelősséget a támadásért, amely használhatatlanná tette a kormány által kibocsátott elektronikus kártyákat, ezeket számos iráni állampolgár használja arra, hogy támogatott áron vegyen üzemanyagot a benzinkutakon. Az állampolgárok a kártya nélkül is tudtak tankolni, igaz, az üzemanyag így kétszer annyiba került.
A közösségi médiában sokan Irán fő ellenségét, Izraelt vádolták a kibertámadás végrehajtásával.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.