Ma lép életbe a szégyenletes törvény
A mai napon a magyar állam végérvényesen kiírja magát a demokratikus társadalmak sorából – írja blogján A Város Mindenkié csoport.
A mai napon a magyar állam végérvényesen kiírja magát a demokratikus társadalmak sorából – írja blogján A Város Mindenkié csoport.
A kolozsvári magyar konzulátus előtt tüntetnek hétfő délután amiatt, hogy Magyarországon az utcai hajléktalanságot büntető törvényt fogadtak el – írja az Új Magyar Szó online.
Az Országgyűlés hétfő délután megszavazta, hogy a hajléktalanokat ezentúl pénzbírsággal, közmunkával vagy akár elzárással is büntethessék. Aktivisták tiltakoztak a parlament előtt a döntés ellen. Bárki kriminalizálható, ezentúl kinézetük alapján fog válogatni a rendőr az emberek között – állították a hvg.hu stábjának nyilatkozók.
Szabó Tímeáék hétfőn műanyag szalagokat feszítettek ki a parlamentben a hajléktalanokat érintő jogszabályváltozás elleni tiltakozásul. Válaszul a Fidesz arról írt, hogy a hajléktalanok ellátása egy normális társadalomban nem a világörökségi helyszíneken és a játszótereken történik, hanem a hajléktalanellátásra létrehozott helyeken.
Nincs annyi rendőr és közterület-felügyelő Budapesten, akik képesek lennének ellenőrzésük alatt tartani azokat a területeket, amelyekről a főváros kitiltaná a hajléktalanokat.
Sok idős asszony vásárol ételt egy hajléktalantól, aki a közeli boltból szerzi be a lejárt szavatosságú élelmiszereket. De van olyan, aki üvegezésből, vagy kéregetésből gyűjt pénzt. Előbbi napi ötszáznak örül, utóbbi szerencsés pillanata az volt, amikor két autó utasai egymásra licitáltak az osztogatásban, és 80 ezret adtak neki. Megnéztük, miből élnek a hajléktalanok az "úri negyedben".
Az Európai Unió hajléktalansággal kapcsolatos stratégiájának szükségességét emelte ki elsősorban az az állásfoglalás, amelyet az Európai Parlament szerdán fogadott el a strasbourgi plenáris ülésen.