Elvetette a halálbüntetést az esküdtszék a parklandi tömeggyilkossal szemben
Nikolas Cruz az USA történetének legnagyobb, bírósági szakaszba jutott iskolai lövöldözésének elkövetője.
Nikolas Cruz az USA történetének legnagyobb, bírósági szakaszba jutott iskolai lövöldözésének elkövetője.
Az áldozatok rokonai tiltakoztak az eutanázia ellen, szerintük a férfinak szembe kellett volna néznie tettei következményével.
A következő két évben 25 elítéltet akarnak kivégezni, pedig szakértők szerint felmerülnek kérdések a rabok mentális állapotáról, sőt az esetleges ártatlanságáról is, nem is szólva arról, hogy az államban az elmúlt időszakban többször is rosszul sült el a halálos injekciók beadása.
Egy rab méreginjekcióval történő kivégzéséről közvetített volna egy újságíró Alabama államban, azonban „túl rövid” szoknyája miatt nem akarták beengedni a helyszínre.
Oroszországban 2009 óta nincs halálbüntetés, ám ez nem vonatkozik a Moszkvától papíron független donyecki és luhanszki „népköztársaságokra”.
A volt orosz elnök a diplomáciai kapcsolatok felfüggesztését is kilátásba helyezte, és az Oroszországban elhelyezett nyugati vagyonok befagyasztását is belengette. Hajmeresztő lehetőségeket vázolt fel Dmitrij Medvegyev.
A pakisztáni bíróság halálra ítélte a férfit, aki brutálisan végzett egy egykori diplomata 27 éves lányával.
A francia elnök szombaton jelentette be, hogy Franciaország a 2022 első felében kezdődő soros uniós elnöksége alatt kampányt fog indítani azért, hogy az egész világon eltöröljék a halálbüntetést.
Az amerikai igazságügyi miniszter felül akarja vizsgálni a halálbüntetéssel kapcsolatos eljárásrendet.
A déli államok között elsőként ott nem lesznek kivégzések.
Lisa Montgomeryt azért ítélték halálra, mert megfojtott egy nyolc hónapos terhes nőt, és kivágta a hasából az élő magzatot. A kivégzése végrehajtását egy állami bíróság elhalasztotta, a legfelső bíróság azonban felülbírálta a döntést.