Pakisztánban halálbüntetés jár a károsnak ítélt Facebook-bejegyzésért
Első alkalommal fordult elő, hogy valakire halálos ítéletet szabtak ki Pakisztánban facebookos istenkáromlás miatt.
Első alkalommal fordult elő, hogy valakire halálos ítéletet szabtak ki Pakisztánban facebookos istenkáromlás miatt.
Az Amnesty International jelentéséből kiderül, hogy ázsiai országokban a legnagyobb a halálbüntetések aránya, de az Egyesült Államok is a top 10-ben van.
Magyarországon a tényleges életfogytiglani szabadságvesztés a legszigorúbb büntetési tétel, a világ 58 országában azonban még ma is előszeretettel alkalmazzák a halálbüntetést – akasztást, lefejezést, kövezést, villamosszéket, agyonlövést.
A gyanús körülmények közt lezajlott, elvetélt törökországi puccs után brutális tisztogatást folytató elnök azt mondta a német tévének, hogy az emberek halálbüntetést akarnak, és meg kell hallgatni őket.
Halálbüntetést kért az amerikai szövetségi főügyész arra a férfira, akit azzal vádolnak, hogy tavaly júniusban agyonlőtt kilenc afroamerikai hívőt a Dél-Karolina állambeli Charleston egyik templomában.
Az egyiptomi bíróság kémkedés miatt halálra ítélt hat embert Mohammed Murszi volt egyiptomi elnök perében. A betiltott Muzulmán Testvériség mozgalomhoz köthető embereket azzal vádolták, hogy titkos iratokat szivárogtattak ki Katarnak. A hat elítélt közül hárman újságírók.