Ezeket a betegségeket hozhatja elő az extrém hideg
A hideg hatására több betegség is súlyosbodhat, ahogy újabb nyavalyák is kialakulhatnak. Ezeket vettük most sorra.
A hideg hatására több betegség is súlyosbodhat, ahogy újabb nyavalyák is kialakulhatnak. Ezeket vettük most sorra.
Piros figyelmeztető jelzést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat a havazás miatt szombaton kilenc megyére. Hat megyére és Budapestre narancssárga figyelmeztetés van érvényben. Citromsárga fokozat érvényes négy megyére.
Továbbra is változó vastagságú a jég a Balatonon és a Velencei-tavon, ahol péntek délelőtt még nem volt egyetlen partszakasz sem sportolásra alkalmas; a hétvégén több településen is tervezik jégpálya kijelölését.
Melegfront éri el pénteken Magyarországot, de ez csak csapadékot, enyhülést nem hoz. Folytatódik a zord idő, a szél is feltámad.
Havazni kezd pénteken, és egyre többfelé erősödik meg a tél. Tovább hűl az idő, és hétfőn akár -25 fok is lehet éjszaka egyes helyeken. Beköszönt az igazi tél.
Németországban is több ember megfagyott a napok óta tartó sarkvidéki hidegben, a neheze pedig még hátra van: a német országos meteorológiai szolgálat (DWD) előrejelzése szerint a csütörtöki lesz a tél leghidegebb éjszakája. A rendkívüli hideg eddig három halálos áldozatot követelt, köztük egy idős nőét, aki jeges fürdőt akart venni egy tóban, de megfulladt.
Majd ha piros hó esik! – valaminek az esélytelenségét fejezi ki ez a mondás, Budapesten azonban mégis megtörtént egyszer a lehetetlen, vagyis piros hó esett, 71 évvel ezelőtt.
Elsősorban a vasúti közlekedésben okozott jelentős fennakadást az Olaszországba is megérkezett rendkívüli hideg, amely miatt Rómában két napra felfüggesztették az iskolai tanítást.
A grúz kormány válságstábot állított fel a sűrű hóesések következményeivel szembeni védekezésre; a kaukázusi ország 15 éve nem élt meg ekkora havazást.
Az E.ON Hungária Zrt. felkészült a rendkívüli hidegre és havazásra, ehhez megerősített készenlétet biztosít, ha kell, alvállalkozók bevonásával - közölte az energiaszolgáltató társaság csütörtökön.
A csontig hatoló hideg már megérkezett – reggel néhány helyen -20 fok alatt is járt a hőmérő higanyszála –, a havazás azonban várhatóan péntek délután érkezik. Egyes előrejelzések kétnapos havazással számolnak, ami jövő hét elején megismétlődhet. Meglátta árnyékát a medve is, ebből a népi meteorológia hosszú telet valószínűsít. A nagy hidegben a bőrünkre kell leginkább odafigyelnünk.
Több mint félszázan haltak meg Japánban a súlyos hóviharokban.
Mínusz 16 fok és 20-40 centi hó várható Baranyában a következő napokban - írja a bama.hu.
Rendkívül hideg időjárás köszöntött be Oroszország-szerte, szerdára a szubtrópusi Szocsiban is hatalmas hó borított be mindent.
A következő napokban egyre hidegebb időre kell készülni. Több helyütt napközben sem lesz mínusz 10 Celsius-foknál magasabb a hőmérséklet. Több helyen erős, viharos szélre is számítani lehet - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az előrejelzések szerint a zord időjárással a nagy, országos havazás is megérkezhet. A hótakaró vastagságát illetően még mindig bizonytalanok a meteorológusok, ám egyes előrejelzések 30 centis hóval számolnak. Az erős szél miatt komoly hóakadályok is kialakulhatnak, így a közlekedés is megbénulhat átmenetileg. A fogcsikorgató tél az egészségünket is kikezdheti, az ÁNTSZ szerint a havazás és a halálos szívrohamok között is kimutattak már összefüggést.
Péntektől havazásra, délkeleten akár 30-35 centi hóra is lehet számítani - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa kedden.
A YouTube-on elérhető a híradó 1987-es felvétele a nagy januári havazásról.
Súlyos fennakadásokat okozott egy kiadós havazás hétfőn a törökországi Isztambul légi és közúti közlekedésében, a hatóságok óva intették a 15 milliós metropolisz lakosságát autója használatától - jelentette a török média.
Szünetel a tanítás hétfőn a torinói iskolákban, miután csaknem 20 centiméter vastagságú hótakaró borítja az észak-olaszországi várost - jelentette a helyi sajtó.