Biztonságosabb lesz a funkció, ami leküzdi az Android és az iPhone közötti korlátokat
Végpontok közötti titkosítás jön az iOS-es és az androidos eszközök közötti kommunikációba, melynek kidolgozásában maga az Apple is részt vett.
Végpontok közötti titkosítás jön az iOS-es és az androidos eszközök közötti kommunikációba, melynek kidolgozásában maga az Apple is részt vett.
Pofonegyszerű módszerrel lehet kijátszani az iPhone-os üzenetküldő azon védelmét, ami kimondottan az adathalász linkek ellen lett létrehozva. Van azonban egy kiskapu.
Úgy tűnik, pont kerülhet végre egy olyan ügyre, amely éket vert az androidos felhasználók és az iPhone-osok közé. Az Apple végre hozzáadta az androidos okostelefonok által is használt SMS üzenetküldési protokoll, az RCS képességeit iMessage üzenetküldőjéhez.
Hibajavításnak szánták, de csak még több hibát szült a macOS frissítése – hogy mikor javíthatja az Apple, nem tudni.
A kvantumszámítástechnika korszaka még évekre lehet, de már a következő hetekben szintet lép az Apple üzenetküldő platformja, az iMessage: a szolgáltatás ugyanis a PQ3 protokoll révén gyakorlatilag feltörhetetlen lesz.
Jövő márciusban élesedik a digitális piacokról szóló jogszabály, ami sportszerűbb techpiaci versenyt és a felhasználói adatok erősebb védelmét biztosítaná. A riválisok lobbizása ellenére úgy tűnik viszont, hogy az iMessage ismét egérutat kap, megint ugyanazzal az indokkal, mint korábban.
Több sebből is vérzett, alig néhány nap bétateszt után törölte a Nothing a nagy reményekkel indított chatszolgáltatása bétaverzióját a Play Áruházból, miután kiderült: súlyos adatvédelmi gondoktól szenved a rendszer.
Hamarosan az Apple is alkalmazza az RCS-protokollt, ami azt jelenti, hogy az android és iPhone-készülékek közötti üzenetküldés is jobb lesz – száműzve az SMS/MMS-t.
Megjelentek az Apple idei legfontosabb frissítései, amelyek egy sor új funkciót hoznak az iPhone-okra és a többi Apple-eszközre. iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 – kipróbáltunk mindent, részletes beszámolónkban mutatjuk, mi mindenre számíthat, ha megnyomja a frissítés gombot.
Felhasználói beavatkozás nélkül is tudott települni a Pegasus kémprogram az Apple eszközeire, hiába volt minden frissítés telepítve azokra – a cég azonban most befoltozta a biztonsági rést, így érdemes azonnal telepíteni a frissítéseket minden készülékre.
Az európai digitális piacokról szóló törvény a technológiai verseny előmozdítása érdekében vezet be korlátozásokat bizonyos termékekre, amelyeket úgynevezett kapuőrként jelölnének meg. Mind az Apple, mind a Microsoft felháborodott azon, hogy egy ismert terméküket is ebbe a csoportba sorolnák.
Bár a Google sokszor vádolja az Apple-t az iMessage és a mögöttes technológia használata miatt, azonban – derül ki egy új kutatásból – valójában nem emiatt váltanak egyre többen androidos telefonról iPhone-ra.
Bár alapvetően két nagy konkurens cégről van szó, szépen lassan az Apple és a Microsoft is enged egy kicsit, és nyit a másik felhasználói felé: ennek legújabb lépése, hogy már iOS-es készülékekhez is elérhető a Phone Link alkalmazás, amivel Windows 11-gyel lehet szinkronizálni az iPhone-unkat.
Kék vagy zöld szövegbuborék: újabb fejezetéhez érkezett az iPhone-okat és az androidos telefonokat megkülönböztető üzenetmegjelenítés. A Google most úgy gondolja, ez valójában az Apple készülékeit használók számára hátrányos.
A Meta nem rest túlzásokba esni, ha arról van szó, hogy a saját malmára kell hajtani a vizet.
A legfrissebb jelentések szerint a Messages alkalmazás akkor is jelzi a másik félnek, hogy az üzenetét olvasták-e, ha az ezt lehetővé tévő beállítást a felhasználó kikapcsolja.
A Google-féle üzenetküldő korábban nem tudta lekezelni az iMessage-ből küldött reakciókat, így például a sima lájkolást sem. De ennek most már vége.
Lesz dolga bőven az Apple-nek az iOS 15 frissítéseinél, ugyanis szinte naponként derül ki valami huncutság az új mobil operációs rendszerrel kapcsolatban.
A hét elején derült ki, hogy az Apple üzenetküldője, az iMessage olyan sérülékenységgel rendelkezik, ami képes utat nyitni a Pegasus nevű hírhedt izraeli kémszoftvernek. De mivel is volt pontosan gond, és hogyan ellenőrizhető, hogy egy iPhone érintett-e a hibában? Mindenre válaszolunk.