Nem lepődtek meg az elemzők a német inflációs adaton
Az elemzői várakozásoknak megfelelően emelkedtek júliusban a fogyasztói árak - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerda reggeli adatközléséből.
Az elemzői várakozásoknak megfelelően emelkedtek júliusban a fogyasztói árak - derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis szerda reggeli adatközléséből.
A júniusival megegyező, 3,5 százalékos inflációt várnak júliusra Magyarországon a Reuters brit hírügynökség által megkérdezett elemzők.
Az államadósság-válság miatt fel kell adni a szigorú inflációs célokat Európában és az Egyesült Államokban - véli a Nemzetközi Valutaalap volt vezető közgazdásza. Kenneth Rogoff szerint a pénzromlás ütemének növekedése megkönnyítheti a kilábalást.
Kínában 37 havi csúcsra nőtt az infláció júliusban - közölte a kínai statisztikai hivatal kedden.
A döntéshozóknak világszerte figyelniük kell az árstabilitásra leselkedő, a globalizációból fakadó új veszélyekre, így a túlzott világpiaci likviditásra, illetve az emelkedő élelmiszerárakra - mondta Yves Mersch, az Európai Központi Bank kormányzótanácsának tagja csütörtökön, egy tokiói konferencián.
Németországban 2,4 százalékra emelkedett júliusban éves szinten az infláció az előző havi 2,3 százalékról, elsősorban a magasabb energiaárak miatt a német szövetségi statisztikai hivatal szerdán ismertetett előzetes adatai szerint.
A várakozásoknak megfelelően stagnált júniusban a fogyasztási cikkek drágulási üteme az euróövezetben - derül ki az európai statisztikai hivatal, Eurostat csütörtöki adatközléséből.
Magyarországon az infláció júniusi számadata kellemes meglepetést okozott, ugyanis a vártnál nagyobb mértékben csökkent, amennyiben az év második felében - a jegybank előrejelzéseinek megfelelően - tartósan enyhülne az infláció, az alapkamat csökkentésére is lehetőség nyílhat - vélik a Raiffeisen Capital Management (RCM) szakértői legutóbbi, a feltörekvő piacokról készített elemzésükben.
A vártnál ismét jóval alacsonyabb magyarországi inflációs adatok ellenére egyelőre nem várható kamatcsökkentés az MNB részéről, mivel a magyar jegybank nem csupán az infláció fő mozgatóerejét adó élelmiszerárakra figyel - vélekedtek a keddi adatismertetés után londoni felzárkózó piaci elemzők.
A várakozásoknál lényegesen alacsonyabbra csökkent a júniusi infláció az MTI által megkérdezett elemzők szerint, akik úgy vélték, hogy az árakat elsősorban az idényáras élelmiszerek és az üzemanyagok vitték lejjebb.
Az idén az első hat hónapban átlagosan 4,1 százalékkal voltak magasabbak az árak, mint az előző év azonos időszakában - közölte a KSH.
Az élelmiszer- és az energiaárakban jelentkező bázishatások miatt valamelyest tovább lassulhatott a magyarországi fogyasztói árak emelkedési üteme a múlt hónapban az MTI felmérésébe bevont londoni felzárkózó piaci elemzők többsége szerint, bár van olyan előrejelzés is, amelyik kisebb gyorsulást valószínűsített.
A külső és a belső hatások eredőjeként az idei év végére átlagban 3,9 százalék, jövő év végére 3 százalék körüli infláció várható - mondta Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.
A legfontosabb hazai esemény az infláció júniusi alakulásáról szóló KSH-jelentés lesz, de talán megtudjuk azt is, hogy mi állhatott az ipar nagy májusi fékezésének hátterében. Az inflációs adatsorokat Európában és Amerikában is közzéteszik, Kínából befutnak a második negyedéves GDP-számok, az Alcoa pedig megnyitja a gyorsjelentésszezont.
Kisebb mértékben veszíthet értékéből a forint az idén, mint amit az MNB korábban várt. Ám ennek az az ára, hogy kevesebb új munkahely jöhet létre, és a bérek is szerényebben nőhetnek.
Az Európai Központi Bank (EKB) 2 százalékot meg nem haladó inflációt tart megfelelőnek. Németországban a május-júniusi 2,3 százalék előtt, áprilisban két és fél éves csúcson, 2,4 százalékon volt az infláció. A fogyasztói árak a júniusival együtt már hatodik hónapja emelkednek az EKB célját meghaladó mértékben.
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán publikált inflációs jelentése szerint a mostani jegybanki alapkamatszint huzamosabb ideig történő fenntartása mellett érhető el a 3 százalékos inflációs cél 2012 végére.
A Magyar Nemzeti Bank legfrissebb inflációs jelentésében 2,6 százalékos idei GDP bővüléssel számol a korábban várt 2,9 százalékkal szemben, és a jövő évi növekedést 2,7 százalékra rontotta a korábbi 3 százalékról.
Egyre jobban tartanak a döntéshozók Svájcban is az erős franktól, amely most már a gazdasági növekedést is veszélyezteti.
A vártnál jobb inflációs adatból néhányan azt a következtetést vonták le, hogy akár már második félévben csökkenthet az irányadó rátán a jegybank. A magyar államkötvények hozama esni kezdett.