Ezzel magyarázta 2019-es kinevezését Magyar Péter
Előkerült az Mfornak adott interjúja.
Új posztjában tüntetni hívta az embereket április 6-ára.
Megrázó gyermekkori és excentrikus ifjúkori élményei adták az alapját Pedro Almodóvar sikerfilmjei többségének, mint a magyarul is megjelent önéletrajzi ihletésű kötetének. Az Oscar-díjas spanyol rendező nemrég videóinterjút adott madridi otthonából öt európai újságírónak – köztük a HVG tudósítójának, Vass Péternek.
Donald Trump kijelentette, hogy az Egyesült Államok „100 százalékban” a NATO tagja marad az ő vezetése alatt, amíg az európai országok „tisztességesen játszanak”.
A napokban jelent meg idehaza Nick Cave dalszerző-énekes(-író-filmzeneszerző) és Seán OHagan újságíró közös interjúkötete, beszélgetőkönyve Hit, remény és vérontás címmel. A beszélgetések során Nick Cave életéről, zenéjéről, fontos gondolatairól, hitről, gyászról, művészi inspirációkról, fontos pillanatokról beszél. Ez a hvg360 által közölt második, egyben befejező könyvrészlet.
Alkonynapló címmel rövid bejegyzésekből álló új kötetet jelentetett meg a Kossuth-díjas költő-író, Oravecz Imre. Szajlán beszélgettünk vele az új könyvről, írásról és szembenézésről, alkotásról és intimitásról, az öregedésről, közösségekről, közéletről. Ráadásul még egy felolvasást és egy új műrészletet is kaptunk tőle.
A legtöbbet és leglelkesebben Donald Trump volt amerikai elnökről beszélt Orbán Viktor az M1-nek adott “exkluzív” interjújában, amiben szó esett a háború- és békepártiságról, az újrafegyverkezésről és az új köztársasági elnökről is.
80 év fölött vett újabb fordulatot Andrási Andor sugárfizikus, a Sztehlo Alapítvány egyik alapítójának élete, mikor megismerte a holokauszt-túlélő aktivista Fahidi Évát, akinek élete utolsó éveiben a társa lett. A HVG Portré rovatában beszél arról, hogyan folytatja Fahidi küldetését, milyen volt Sztehlo Gábor gyermekotthonában, és mit gondol arról, mi a szabadság. Interjú.
A napokban jelent meg idehaza Nick Cave dalszerző-énekes(-író-filmzeneszerző) és Seán OHagan újságíró közös interjúkötete, beszélgetőkönyve Hit, remény és vérontás címmel. A következő napokban két részt is bemutatunk a könyvből, melyben Nick Cave életéről, zenéjéről, fontos gondolatairól, hitről, gyászról, művészi inspirációkról, fontos pillanatokról beszél.
Nem úgy, mint a Nyugaton.
Ruben Östlund, A szomorúság háromszöge és A négyzet rendezője azt mondja, bár kommunista anyja révén Marxnak is komoly szerepe volt a neveltetésében, nem tudja letagadni, hogy ma már ő is az általa keményen kritizált elit soraiba tartozik. A Lavina című filmjéből készült, most itthon is bemutatott színházi előadás kapcsán arról is beszéltünk vele, miért a jó erőben lévő férfiak élték túl főleg a Titanic süllyedését.
Példákat is felhozva, hosszan beszélt a kegyelmi döntések hátteréről Áder János. A volt államfő azt is elárulta, hogy a Geréb Ágnesnek adott kegyelme még a Fidesz-frakciót is megosztotta.
Időről időre előforduló probléma magyar válogatottaknál, klubcsapatoknál, vagy akár egyéni sportolóinknál, hogy a nagy tét agyonnyomja őket és nem képesek átlépni a saját árnyékukon. Most egy nagyobb dózisban kaptuk meg ezt a keserű élményt, néhány nap alatt kétszer kellett átélnie hasonlót a sportszerető magyaroknak. Mi annak az oka, hogy a döntő pillanatokban megremegnek a kezek és a lábak, lehet-e egyáltalán tenni ellene és ha igen, hogyan? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Nagy Sándor sportpszichológussal. Interjú.
Szerinte az ellenzéki szavazók a messiásra várnak, miközben inkább azon kellene gondolkozniuk, ők mit tehetnek azért, hogy Magyarország jobb hely legyen.
Kiemelte azonban, hogy Kijev számára a védekezés az első számú feladat.
Sulyok Tamást, az Alkotmánybíróság elnökét jelölték államfőnek kormánypártok. Sulyok az elmúlt években nagyon sok interjút adott, melyben körvonalazódott véleménye közéleti kérdésekben is, de a családja története, a jogi oktatás vagy akár a technológia is szóba került. Ezekből válogattunk.
Az „agyamra megy, de imádom” - típusú család viszonyokat próbálja bemutatni Breier Ádám első, különleges hangulatú, sírós-nevetős nagyjátékfilmje. Miért nem pusztán zsidó film a Lefkovicsék gyászolnak? Miért tömte magát egy időben pizzával Szabó Kimmel Tamás? Mit lehet tanulni egy kubai filmes egyetemen? Interjú.
A Fradi-elnök szerint Magyarország egy szabad ország, ahol „mindenki azt beszél, amit akar, még ha az hülyeség is”.
„Olyan képességeket szereztünk, amiket száz évvel ezelőtt valamilyen űrcivilizációnak tulajdonítottunk volna” – mondja Rab Árpád. A jövőkutatót arról kérdeztük, hogyan változtat meg minket a technológia, és mit tehetünk mi, hogy a képünkre formáljuk azt.