Az ukrán vezérkar friss jelentése: Harcok folynak a határ mentén, 20 orosz helikopter landolt Kijev közelében
Az orosz megszálló erők támadó hadmozdulatokat végeznek a határ teljes hosszában – közölték az ukránok.
Az orosz megszálló erők támadó hadmozdulatokat végeznek a határ teljes hosszában – közölték az ukránok.
A jelentésben oknyomozó cikkekre hivatkozva róják fel a miniszterelnöknek, hogy újraosztotta a mezőgazdasági vagyont a belső körének.
Az Izraelről készített jelentésben komoly kritikát fogalmazott meg az Amnesty International Izraellel szemben. A szervezet szerint szisztematikusan teremti meg az ország a palesztinok elnyomásának rendszerét. A zsidó állam külügyminisztere szerint az Amnesty kettős mércét alkalmaz.
Mindez csupán újságírói kérdés nyomán derült ki, a kínaiak maguktól nem reklámozták.
Az űrhajóscsapatnak jelenleg csupán 44 aktív tagja van.
A húsziknak szánták a több ezer fegyvert. Többször vádolták már azzal Teheránt, hogy fegyverekkel segítenék a lázadókat, de ők ragaszkodnak ahhoz, hogy csak "elvi támogatást" nyújtanak a lázadóknak.
Az UNICEF második világháborút követő megalakulása óta nem volt olyan globális mértékű és léptékű gyerekeket veszélyeztető probléma, mint a koronavírus-járvány: világszerte nincs egyetlen olyan gyerek, aki így vagy úgy ne érezné a járvány okozta negatív hatásokat – fennállásának 75. évfordulóján így értékel az ENSZ Gyermekalapja. Egyre több gyermek nem részesül megfelelő oktatásban, egészségügyi ellátásban, nem jut elegendő élelmiszerhez, kényszerül gyerekmunkára vagy gyerekházasságra, vagy küzd súlyos mentális problémákkal a járvány vagy a karanténintézkedések következtében.
Egy áprilisi jelentés még arról szólt, hogy 10 emberből 1 szenved hosszú távú tünetektől.
A házaló háziorvosoknak elvileg egy nyilatkozatot is alá kellene aláíratniuk azokkal, akik nem oltatják be magukat.
Egy hónap alatt több mint ezer jelöletlen sírra bukkantak Kanada egykori bentlakásos iskoláinak területén, ahol 120 éven át próbálták kiszakítani az őslakos gyermekeket saját közösségeikből. A diákok nem beszélhettek saját nyelvükön, erőszakkal térítették át őket a katolikus hitre, gyakori volt a fizikai és szexuális bántalmazás. Közülük több ezren hunytak el, az intézmények 70 százalékát fenntartó katolikus egyház azonban a mai napig nem kért bocsánatot.
3,6 milliárd ember számára nem érhetők el például a hulladékkezeléssel kapcsolatos szolgáltatások.
A Legfőbb Ügyészség szerint az uniós átlag fölött emeltek vádat az OLAF ajánlásai nyomán.
Az Egészségügyi Világszervezetnek előbb kellett volna nemzetközi vészhelyzetet hirdetnie és utazási korlátozásokat javasolnia, a világ gazdagabb országai pedig egy egész hónapot vesztegettek el azzal, hogy nem csináltak semmit – állapította meg egy független szakértőkből álló testület jelentése.