Franciaországban nem ajánlják a Moderna vakcináját 30 éven aluliaknak
Inkább Pfizert kérjenek a fiatalok, mert köztük nagyobb arányban jár mellékhatásokkal a másik mRNS-vakcina – mondják a hatóságok.
Inkább Pfizert kérjenek a fiatalok, mert köztük nagyobb arányban jár mellékhatásokkal a másik mRNS-vakcina – mondják a hatóságok.
A főváros alkalmazottai nagy része számára nem teszi kötelezővé az oltást az önkormányzat, az idősotthonok és a hajléktalanszállók dolgozói jelentik a kivételt.
Bekavart a háromnapos ünnep – állította a belügyminiszter.
Az is mehet, akit még egyáltalán nem oltottak be, de az is, aki a harmadik adagot szeretné megkapni. A dózisokat a kórházi oltópontokon fogják beadni, november 22-től.
Az 50folott.hu és az NRC piackutató által készített reprezentatív kutatás a magyar lakosságot kérdezte arról, kell-e tartani idén az influenzavírustól.
Járványügyileg Szerbiában is „helyzet van”, s a számokat és a statisztikákat elnézve azt is hozzátehetjük: ez a helyzet csak "fokozódik".
Leszállíthatják a járműről, aki tömegközlekedési eszközön nem takarja el a száját és az orrát maszkkal, a cégek pedig fizetés nélküli szabadságra küldhetik azokat a dolgozóikat, akik nem oltatják be magukat – derül ki a csütörtök este kiadott kormányrendeletekből. A kormány az állami alkalmazottakat legkésőbb 2022 januárjáig kötelezi az oltás felvételére, a polgármestereknek pedig megadja a lehetőséget, hogy ugyanígy döntsenek.
Új stratégiát készített az Egészségügyi Világszervezet a járvány elleni védekezésről, a világ szegényebb országaira fókuszálva.
Szerdán, csütörtökön és pénteken is újabb kórházakban rendeltek vagy rendelnek el látogatási tilalmat a koronavírus okozta járványhelyzet miatt. Budapest mellett Pest, Zala, Nógrád és Vas megyei intézményekben sem lehet majd látogatni a betegeket.
A virológus szerint most és a jövőben is különös fontos, hogy kérjük az influenza elleni oltást.
A kritikusok szerint a politikai szempontok háttérbe szorították a járványügyet.
Többezer munkahely változatlanul betöltetlen, és a munkaerőhiányt az oltás kötelezővé tétele és a hálapénztilalom is mélyíti. De ez csak az egyik gond az egészségügyben.
A Közép-Dunántúl kivételével a piros jelzésű, a négyfokú skálán második legrosszabbnak számító besorolást kapta Magyarország az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központtól. Az új fertőzöttek száma és a pozitív tesztarány alapján a szomszédaink közül Románia és Szlovénia egésze, valamint Szlovákia kétharmada és Horvátország magyar határhoz közeli része került a legrosszabb kategóriába.
Nem hozzák vissza a teljesítményösztönzést.
80 százalékos átoltottságnál remélhetjük azt, hogy a koronavírus csak annyi megbetegedést okoz, amivel az egészségügyi rendszer biztosan meg tud küzdeni, enélkül B tervre van szükség – magyarázta a Semmelweis Egyetem epidemiológiai központjának vezetője. Azt is elmondta: a járvány terjedési mutatója most azt jelzi, a negyedik hullám görbéje laposabb lesz, mint a másodiké és a harmadiké.
A Nipah-vírust denevérek, sertések terjesztik; lázat, görcsöket és hányást okozhat.
Az emelkedés folyamatos ugyan, de lassú ütemű a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) adatai szerint.
Korábban is tapasztalható volt tömeges üresedés, de tavaly még nagyobb volt a visszaesés.