Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Frissítette az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) az adatait arról, hogy az EU-tagállamok régióiban milyen súlyos a járványhelyzet. A négyfokú skálán Magyarország szinte minden régiója a második legrosszabb besorolást kapta, az egyetlen kivétel a Közép-Dunántúl, amely ennél eggyel jobb kategóriába került be.
Az ECDC a besorolást két adatsor alapján végzi el: a piros kódjelet, amely az ország nagy részének most járt, azok a régiók kapják, ahol 100 ezer lakos közül legalább 200-nál, legfeljebb 499-nél mutatták ki a koronavírus-fertőzést az elmúlt két hétben, vagy 75-199-nél, ha a tesztek több, mint 4 százaléka lett pozitív.

A frissített adatok alapján Románia, Szlovénia és a három balti állam teljes területe a legrosszabb helyzetben lévők közé került, de Horvátországban, Szlovákiában, Bulgáriában és Görögországban is több olyan régió van, ahol 100 ezer ember közül 500-nál is több új fertőzöttet találtak.
A legjobb helyzetet Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban, valamint Máltán tapasztalták. Ezeken a helyeken tavaly a járvány első hulláma okozott óriási károkat, most viszont a legtöbb régiójukban alig van jelen a vírus.