900 új közbringával bővül a Bubi
A fővárosban 75 új gyűjtőállomást is telepítenek.
Ez átlagosan több mint napi 6500 használatot jelent, de szeptemberben volt, hogy 10 ezer ember közbringázott egy nap alatt.
Szeptember közepéig 75 ezren regisztráltak a szolgáltatásra.
Akinek bérlete van, olcsóbban használhatná a bicikliket.
Már 1846 kerékpárja és 143 gyűjtőpontja van a kerékpármegosztó szolgáltatásnak.
Az V. kerület nem engedne bringaállomást telepíteni a Szervita térre és a Szent István térre, de valahova a közelükbe igen.
Állandó karbantartásra szorul a közbicikli-rendszer, de úgy látszik, hogy a rongálástól és lopástól való előzetes félelem alaptalan volt.
Március 1-jén véget ér a Mol Bubi téli üzeme, és újra üzembe állítják az összes budapesti közbringát. A tervek szerint kora nyártól tizenkét új gyűjtőállomással bővítik a rendszert, és 2018-ban is lesznek újabbak – ígéri BKK.
Két éve működik a Mol-Bubi közbringaprogram, megnéztük hát, mennyire nőtt hozzánk a rendszer, használhatóvá, szerethetővé vált-e, és legfőképpen: mennyit fejlődött, javítottak-e a hibákon.
Útfelújítások, kerékpárútépítés, csatornázás, a közbringarendszer bővítése – a Fővárosi Közgyűlés döntött szerdán a 2017-es budapesti vizes világbajnokság megrendezéséhez szükséges fejlesztésekről. A költségek egy részét uniós forrásból fedeznék.
Ha csak okostelefon van nálunk a fővárosban, de gyorsan szeretnénk bérelni egy közbringát, akkor ezt az oldalt érdemes felkeresni. Listázza, hogy hol és mennyi Mol Bubi kölcsönözhető, de még azt is megmutatja, hogyan juthatunk a kiválasztott állomáshoz.
A Mechwart ligetben, a Vendel utcában, a Bakáts téren, a Dózsa György úti metróállomásnál, valamint a Váci út és a Bulcsú utca találkozásánál is van már Bubi-gyűjtőállomás. A budapesti közbringarendszert júniusban is bővítették már, akkor 15 állomást helyeztek üzembe.