Erről lehet felismerni a kamugyógyszert
Fantasztikus hatás, orvosok ajánlják, 100 százalékban azonnal gyógyít – adunk néhány tippet, hogy mikor fogjon gyanút.
Fantasztikus hatás, orvosok ajánlják, 100 százalékban azonnal gyógyít – adunk néhány tippet, hogy mikor fogjon gyanút.
Az NGM sokáig titokzatoskodott, amikor az Átlátszó információkat kért egy fizika alaptörvényeibe páros lábbal beleszálló energia-előállító masina EU-s pályázatáról, de a kiadott százmilliókat visszakérte.
Hárommillió dollár (830 millió forint) kártérítést ítélt meg egy amerikai bíróság a Virginiai Egyetem egyik volt dékánhelyettesének, mivel egy magazinban azzal vádolták meg, hogy eltussolt egy csoportos nemi erőszakot, holott az valószínűleg nem is történt meg.
Az amerikai hadügyi tárca 540 millió dolláros szerződést kötött a Bell Pottinger brit kommunikációs céggel még 2006-ban, az iraki háború idején.
Hamis fotókkal próbálta bizonyítani egy indiai férfi és felesége, hogy az ők az első indiai pár, akik megmászták májusban a Mount Everestet. Akkor buktak le, amikor jelentkezett az eredeti kép tulajdonosa. Büntetést kaptak Nepáltól: tíz évre eltiltották őket a hegymászástól.
Pénteken bukkant fel egy történet egy szerencsétlenül járt rendszergazdáról, aki olyan hihető történetet adott el, hogy még a profikat is megetette vele.
Online és folyamatosan frissülő térképet készített egy német nő az országában keringő, bevándorlókkal kapcsolatos hoaxokból - jelentette az urbanlegends.hu.
Egy vélhetően magyar fiatalról terjedt el a napokban a TV2 híradójából kiragadott felvétel, a torok átvágását imitálva mutogatta magát a csatornának, "Szíria! Políce!" felkiáltással.
Egyre több botrányos eset ássa alá a tudományos publikációk hitelességét. Az évi mintegy 1,4 millió tudományos publikációból ugyan mindössze 500-600 szakcikket vonnak vissza, mert kiderül, hogy nem megalapozott (netán egyenesen hamis), ám a képhez hozzátartozik, hogy a csalások száma az új évezredben megtízszereződött.
Nem lesz kötelező munkanap a szombat, Koltai Róbert nem halt meg, és hiába klikkel, nem fogja megkapni a kómából felébredt Schumacher első videóinterjúját. Összegyűjtöttük azoknak az oldalaknak a listáját, amelyek rendre átverik a felhasználókat. Sőt, azt is megmutatjuk, hogyan szúrhatja ki, ha egy megbízhatónak tűnő oldalon lát kamugyanús cikket.
Csak a lájkokra vadászik az az oldal, amelyiken megjelent az állandó szombati munkanapról szóló álhír. Az átverés nagyon terjed a Facebookon.
Egy magát F. Tibornak nevező ember a 444.hu-nak azt állítja, bűnügyi újságíró volt, egy éve még a Corvinus Egyetemen tanított, onnan került az utcára. Megpróbáltunk utánamenni az állításainak: volt kollégái a Facebookon állítólag felismerték, több kijelentése azonban sántítani látszik.
Hoax az a hír, amely egy szürreális méretű tintahalat ábrázol a körülötte csoportosuló emberekkel.
Miután 2012 decemberében végül mégsem lett vége a világnak, idén is menetrendszerűen érkeztek Facebookon az átverések. Némelyik első ránézésre kamu, másokról csak némi utánanézés után deríthető ez ki. De egy közös bennük: idén is sokan bedőltek és beszálltak a facebookos terjesztésbe.
Hoaxgyár - nagyon röviden így foglalható össze a sorkatonaság visszaállításáról író weboldal. Az üzemeltetés és a néhány hetenként befektetendő 10 perces munka mögött van logika, főleg üzleti.
"Szorítsák szigorú törvényes keretek közé az álláshirdetéseket!" – ezt kérik egy nemrég indított aláírásgyűjtés kezdeményezői.