Mennyi időn bújkálnak a hackerek a hálózaton, mielőtt lecsapnak, majd megtalálják őket?
A Sophos tapasztalatai szerint jelentősen hosszabb lett az az idő, amíg a támadók a kiszemelt cég hálózatán tartózkodnak.
A Sophos tapasztalatai szerint jelentősen hosszabb lett az az idő, amíg a támadók a kiszemelt cég hálózatán tartózkodnak.
Összesen 76 ország vett részt abban az összehangolt akcióban, amely során internetes csalókat kaptak el a rendőrök.
Az egyik legismertebb jelszókezelő, a LastPass – elsőként a kategóriájában – jelszó nélkül is megengedi, hogy a felhasználó hozzáférhessen a tárolt jelszavaihoz.
Ismét összeült az Európai Parlament Pegasus-bizottsága, amely a kémszoftverrel való visszaéléseket vizsgálja. A képviselők két nap alatt tíz szakértőt hallgattak meg, kiberbiztonsági elemzők, a civil szféra és a nagy tech vállalatok is képviseltették magukat. A szakemberek egybehangzó álláspontja szerint a kémszoftverekkel kapcsolatos problémák messzemenően túlmutatnak a Pegasus-botrányon, és a jövőben még súlyosabbá válhatnak.
Az amerikai kormány ügynökségei szerint több olyan hálózati eszköz is van, ami hemzseg a biztonsági résektől. A jelentések szerint a kínai kiberhadsereg már mozgásba is lendült, hogy kihasználja ezeket.
Eddig nem látott mértékben támadják a vállalkozásokat zsarolóvírussal. A támadók célkeresztjébe újabban óriási számmal kerülnek a 10 főnél kisebb cégek – figyelmeztet a hazai alapítású Balasys. A közép-európai régió egyik legjelentősebb kiberbiztonsági szoftvergyártója szerint a megoldás a „nulla bizalom” modell bevezetése lehet.
A TP-Link egy magyar etikus hacker tanácsára már ki is adta a frissítést ahhoz a routeréhez, amelyben két sebezhetőséget is találtak.
A Pixm nevű kiberbiztonsági cég szerint a támadók miután feltörtek egy Facebook-fiókot, Messengeren keresztül küldtek üzeneteket az újabb potenciális áldozatoknak.
A Sophos kiberbiztonsági cég friss felmérése szerint a zsarolóvírusok és más fenyegetések világa nagyobb kihívást jelent, mint valaha.
Olyan hibákat tártak fel a Google százmilliók által használt levelezőrendszerében, melyek kihasználásával más is beléphetett a Facebook-fiókunkba.
Elértük a zsarolóvírusok evolúciójának csúcsát, ahol a támadók egyre magasabb váltságdíj-kifizetés iránti mohósága szembesül a kiberbiztonsági piac szigorodásával – közölte a Sophos kiberbiztonsági cég, amely globális kutatásában felmérte a támadások utáni helyreállítási költségeket, a támadások hatását a vállalatra, valamint a kiberbiztosítások elterjedtségét és a biztosítók által fizetett összegek mértékét.
Folyamatosan növekszik a cégen belülről érkező fenyegetések száma és költsége. Az amerikai Ponemon Institute felmérése szerint a vállalatok csaknem kétharmada évente több mint 40 biztonsági incidens felszámolására kényszerül, amelyek átlagos költsége közel félmillió dollár. Különösen fenyegető lehet a szervezetek számára, hogy ezek jelentős részét a munkavállalók vagy partnerek hanyagsága okozza.
Az ESET kiberbiztonsági cég kutatói három olyan sebezhetőséget fedeztek fel és elemeztek ki, amelyek a Lenovo gyártmányú laptopokat érintik.
A Lapsus$ hackercsoport korábban az Nvidiát, a Microsoftot és a Samsungot is meghackelte. A most a Deutsche Telekom amerikai leányvállalatát kiszemelő támadók valamennyien tizenévesek.
Az adathalászok célkeresztjébe egyre gyakrabban kerülnek olyan mikro-, kis- és közepes vállalkozások, amelyek nagy többsége továbbra sincs tisztában azzal, hogy mennyire sérülékenyek saját informatikai megoldásaik, és hogy egy-egy incidens mekkora kárt okozhat. A Telekom és a BellResearch legfrissebb kutatása szerint a magyar vállalkozások túlnyomó többsége nem fordít kellő figyelmet a védelemre, a veszélyekkel pedig a legtöbb esetben még maguk a cégvezetők sincsenek tisztában.
A hackerek jellemzően postafiókokat céloznak meg, mivel az ott fellelhető adatok birtokában más, érzékenyebb rendszerekben őrzött profilokhoz is hozzáférhetnek.
A kiberbiztonsági szakemberek szerint még tavaly nyáron indult, és jelenleg is aktív az a hackertámadás, amelynek célja a kémkedés.
Lettországban és Litvániában dolgozó csalók ipari méretben verték át áldozataikat a telefonhívások segítségével.
A világjárvány globális szinten nyitotta meg Pandora szelencéjét a csalók számára, a csalások és átverések sorozata végeláthatatlannak tűnik. A visszaélésekből származó veszteségek szárnyalása miatt a csalás elleni harc éllovasai egyre többet fektetnek az azokat megelőző analitikai megoldásokba és technológiákba – derül ki egy friss tanulmányból.
Elképzelhető, hogy a Lapsus$ csoport nem is annyira csoport, sokkal inkább egy egy- (legfeljebb két)személyes vállalkozás. Ez az a banda, amelyik a Microsofttól, a Samsungtól és az Nvidiától is adatokat lopott.