Ide is elértünk: már nem kér jelszót a legismertebb jelszókezelő
Az egyik legismertebb jelszókezelő, a LastPass – elsőként a kategóriájában – jelszó nélkül is megengedi, hogy a felhasználó hozzáférhessen a tárolt jelszavaihoz.
hvg.hu
Bár a jelszavak a biztonságunk érdekében vannak, valójában sok gondot okoznak. Nem jó, ha könnyn kitalálhatók, ha viszont bonyolultak, mi felejtjük el őket. Ráadásul az sem jó, ha ugyanazt a jelszót használjuk a különböző weboldalakon, szóval érthető, miért is örvendenek közutálatnak a felhasználók körében.
Szerencsére vannak olyan programok, szolgáltatások, amelyek átveszik a jelszavak kezelésének feladatát. Közülük talán a legismertebb a LastPass, amelybe elmenthetjük a jelszavainkat, illetve különféle jegyzeteket, és csupán egy főjelszót kell észben tartanunk, amellyel hozzáférünk az alkalmazáshoz.
Mostantól már ilyen főjelszóra sem lesz szükség, ugyanis a LastPass bejelentette, hogy elsőként a jelszókezelők közül immár főjelszó nélkül is hozzá férhet a felhasználó saját tárhelyéhez. Erre a LastPass Authenticator mobilalkalmazáson keresztül kell engedélyt adni.
A NordPass idén is összeállította a listáját, ami a 200, leggyakrabban használt legrosszabb jelszót tartalmazza. Az összesítést a magyar felhasználókra is megcsinálták.
Ez az új megoldás a FIDO-kompatibilis (Fast IDentity Online) jelszómentes technológián alapul, és személyes, illetve üzleti célokra egyaránt elérhető. Hosszabb távon a LastPass aktívan épít FIDO2-kompatibilis komponensekre, és támogatja a hitelesítési mechanizmusokat, például biometrikus arc- és ujjlenyomat-azonosítót, valamint hardveres biztonsági kulcsokat, például a YubiKey-t. Ezek még ebben az évben megvalósulnak, azonban a jelszó nélküli LastPass már most valósággá vált a LastPass Authenticator alkalmazáson keresztül.
Szabad-e, kell-e sportolnia egy daganatos betegnek? Amíg a daganatot el nem távolítják, csak a kíméletes mozgás javallott, de a tudomány mostani állása szerint a sport gyorsítja a felépülést, javítja az életminőséget.