Otthagyja az egyik alelnök az Együtt pártot
Kilép a pártból Pápa Levente – közölték az Együttől szerda reggel. Egy új párt létrehozását fontolgatja.
Kilép a pártból Pápa Levente – közölték az Együttől szerda reggel. Egy új párt létrehozását fontolgatja.
Óva intette az Európai Uniót Clemens Fuest, a müncheni ifo gazdaságkutató intézet igazgatója attól, hogy "büntetőexpedíciót" indítson Nagy-Britannia ellen az unióból való kilépés miatt.
Egy héttel a Brexit-népszavazás után a felnőtt népesség háromötöde (60 százalék) szerint inkább rossz döntést hoztak a britek Magyarország szempontjából azzal, hogy kilépnének az Európai Unióból. A magyarok csaknem kétharmada (64 százalék) nem szeretné, ha Magyarország elhagyná az uniót - derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Ha a népet arra kérik, hogy mondjon véleményt, és a nép véleményt mond, akkor a döntést nem lehet semmibe venni – mondta keddi sajtótájékoztatóján az Európai Parlament elnöke Brüsszelben, az unió állam- és kormányfőinek kétnapos csúcstalálkozója előtt. Martin Schulz úgy fogalmazott: "no exit from Brexit", vagyis a Brexitből nincs kiút.
Olasz lapok: dominóhatás következhet be Európában.
Orbán Viktor szerint a migrációs válságra adott válasz döntötte el a brit népszavazás eredményét. A miniszterelnök ezt a Kossuth rádió 180 perc című műsorában mondta péntek reggel.
Az amerikai Fed elnöke szerint veszélybe kerülne az amerikai pénzügyi stabilitás, ha bekövetkezne a Brexit, vagyis a britek végül úgy döntenének, hogy kilépnek az EU-ból.
„A döntés a tietek, de Magyarország büszke arra, hogy veletek együtt az Európai Unió tagja lehet” – a német Bild szerint ilyen szöveggel jelenik meg a magyar kormány hirdetése jövő héten a brit The Daily Mailben.
A britek fele megkockáztatná az unióból való kilépést, bár a lakosság 69 százaléka teljesen össze van zavarodva, és bizonytalan a kísérlet végkimenetelét illetően. Merőben hitkérdéssé vált tehát egy olyan lépés, amelynek gazdasági-politikai következményei totálisan megsemmisítőek lehetnek.
Az Ipsos Mori közvélemény-kutató felmérése szerint az olaszok és a franciák többsége gondolja azt, hogy a britek kilépnek az EU-ból. A magyaroknál ez nincs így, de maguk a britek gondolják a legkevésbé, hogy a júniusi népszavazás eredménye a távozás lesz.
David Cameron brit miniszterelnök megerősítette, hogy Nagy-Britanniában két éven belül népszavazást tartanak az EU-tagságról, ha hivatalban maradhat a május 7-ei parlamenti választások után. Ed Miliband, az ellenzéki Munkáspárt vezetője, Cameron első számú kihívója ugyanakkor azt ígérte, hogy nem lesz népszavazás, ha ő alakíthat kormányt májusban.
Tom Delonge személyesen nem, de menedzserén keresztül jelezte, egyáltalán nincs kedve most a pop-punk zenekarhoz, és inkább mással foglalkozna. A másik két tag kiakadt, de egy kiegészítő emberrel folytatják a koncertezést.
Felmentését kérte egy évvel ezelőtt az egyházi szolgálat alól Balogh József, mert nem tudott megbirkózni a kettős élettel, amelybe érzelmei miatt kényszerült, és amelyeket legyűrni több évtized alatt sem volt képes. Szerinte nem kellene feltétlenül lemondani az emberek, az egyház szolgálatáról, ha a közösség is úgy akarná. Nemrégiben 26 olasz asszony írt levelet Ferenc pápának, amelyben arra kérik, hogy töröljék el a cölibátust, mely annyi sorsot megkeserít.
Míg David Cameron brit miniszterelnök egyre inkább az Európai Unióból (EU) történő kilépés mellett kampányol, addig egy felmérés szerint a brit cégek 78 százaléka szívesebben látná országukat az EU-n belül.
A brit választópolgárok fele egy mostani népszavazáson arra adná voksát, hogy Nagy-Britannia lépjen ki az EU-ból, és mindössze egyharmaduk szavazna a brit uniós tagság fenntartására a Financial Times új, hétfőn ismertetett felmérése szerint.