Letették az esküt az ötödik Orbán-kormány miniszterei
Hivatalosan is munkába állt az új kormány.
Hivatalosan is munkába állt az új kormány.
Elfogadhatatlan Magyarországnak a mostani szankciós csomag – mondja az MSZP vezetésére bejelentkező uniós képviselő, Ujhelyi István, aki szerint nem biztos, hogy rossz helyen van Pintérnél az egészségügy.
Új struktúrában, új miniszterekkel folytatja Orbán, keddtől már hivatalosan is.
Az új kormány összetételéből is látszik, hogy Orbán Viktor egyetlen hosszú távú víziója továbbra is a nemzeti burzsoázia feltőkésítése. Ehhez egy dolog most hiányzik, a jogállamisági vita miatt visszatartott uniós pénz – annak megszerzésében segíthet a kormányba visszahívott, Brüsszelben jól eligazodó korábbi EU-biztos, Navracsics Tibor.
Csák János az ezredfordulón még nyilvánosan mert ütközni a miniszterelnökkel, ma a Fudan Egyetem ügyét és az alapítványi kiszervezéseket is támogatja. Hűségét mutatja, hogy még a kormányfő barátjáról, Mészáros Lőrincről is szuperlatívuszokban beszél.
A Momentum elnöki pozíciójáért bejelentkező politikus szerint joggal érheti kritika a Momentum elmúlt egy hónapban mutatott mozgását.
Nem távoznak üres kézzel.
Túlzás lenne azt állítani, hogy a közügyekből kiábrándulás csak az ellenzéki érzelműek „kiváltsága” lenne: Magyarország elmúlt évtizede, de bizonyos értelemben elmúlt 30 éve megannyi okot ad arra, hogy félvállról vegyük a politikát. De mi az a politikai apátia, és mit tudunk tenni ellene?
Az ötödször megválasztott miniszterelnök semmi újat sem mert ígérni, a rezsicsökkentésből viszont a beszéde után nehéz lenne arcvesztés nélkül kitáncolnia.
A szócsata végén a Demokratikus Koalíció képviselői kivonultak a teremből.
Nyilvános lett a következő kormány névsora, a gazdaságpolitikával annyian foglalkoznának benne, hogy nem világos, melyik miniszternek pontosan mi lesz a hatásköre; 21 éves rekordszintre ugrott az infláció; továbbra sincs egyezség az olajembargóról. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Rogán Antal kezében futhatnak össze a titkosszolgálatok információi, sőt a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter egy, gyakorlatilag újonnan létrejövő szupertitkosszolgálat élén állhat majd – egy benyújtott törvényjavaslat alapján. Pintérnél csak a rendőrség marad, az eddig a Belügyminisztérium irányítása alatt álló és Schadl György és társai ellen kutakodó Nemzeti Védelmi Szolgálatot elsorvaszthatják, ellenben az Alkotmányvédelmi Hivatal megerősödhet.
Itt a miniszterek listája, és megjelent a tárcák felsorolásáról szóló törvény javaslata is, mégsem világos egyelőre, kihez mi tartozik majd, mindezt úgy, hogy a gazdasági kérdésekért kilencen is felelnek majd.
Lapunk több forrásból úgy értesült, hogy Baranya megye 2. számú választókerületének képviselőjét, Hoppál Pétert kéri fel a miniszterelnök a kulturális államtitkári feladatokra.
Az ötödik Orbán-kormány lesz a legnagyobb létszámú a NER történetében, az 1998–2002 közötti első Orbán-kormányban viszont ennél is többen ültek.
A miniszterelnök focicsapat mintájára közölte új kormányának névsorát.
Rogán Antal példátlanul nagy hatalomra tehetett szert, csődvédelmet kért a Tungsram, Herszon oroszbarát lakói csatlakoznának a megszállókhoz.
Rogán Antal és Pintér Sándor lesz az új Orbán-kormány két erős embere, a régi nagy visszatérők és a friss üzletemberek nevét elnézve pedig jó eséllyel nem engedjük el Oroszország kezét a következő ciklusban. A hvg.hu podcastjában, aFülkében Dezső András és Baka F. Zoltán beszélgetett Nagy Iván Lászlóval az új kormánynévsorról és arról, mit jelenthet ez Magyarország jövőjére nézve.
Az ellenzéknek nem azzal kellene etetnie a jónépet, hogy többet adna, hanem azt hirdetni, hogy alanyi jogon járó, nem kegyfüggő juttatásokkal, önállósággal, társadalmi szolidaritással többre menne a választó, pláne a gyermeke. Vélemény.
Volt londoni nagykövet, vezette a Matávot, volt a Mol-csoport elnöke, de alányúlt a Heti Válasznak is. Rövid portré Csák Jánosról, aki a HVG információi szerint az innovációs és felsőoktatásért felelős minisztériumot kaphatja az ötödik Orbán-kormányban.