John Lukacs: „Nagy-Magyarországot megtartani lehetetlen volt”
Huszonkét évesen, 1946-ban emigrált Magyarországról, és telepedett le az Egyesült Államokban John Lukacs, ahol a már itthon megkezdett történészi pályáját folytatta. A HVG interjúja.
Huszonkét évesen, 1946-ban emigrált Magyarországról, és telepedett le az Egyesült Államokban John Lukacs, ahol a már itthon megkezdett történészi pályáját folytatta. A HVG interjúja.
Levéltárosokra, muzeológusokra, könyvtárosokra, zenészekre, táncosokra, közművelődési szakemberekre egyaránt alkalmazható életpályamodellt szeretne a kulturális államtitkár.
Az amerikai Colm Fitzgerald családja miatt évek óta visszajár Magyarországra. Most magába nézett, és végigvette, mik azok a kulturális jelenségek, amelyekre eleinte leesett állal figyelt fel, idővel azonban tudomásul vette őket mint magyar sajátosságokat.
A kölcsönök, az alacsony jövedelem, a sok nem várt kiadás mind-mind olyan tényezők, amelyek megnehezítik, hogy a magyarok ki tudjanak jönni fizetésükből. Legalábbis olvasóink jelentős része hónapról hónapra él, és ez is csak családi, baráti segítséggel jön ki gyakran. Sokan a hónap utolsó napjaiban már csak vegetálnak, ugyanis az élelmiszert is meg kell vonniuk maguktól. Szórakozás, kultúra, ruha – ezek a tételek sokaknál szinte már alig szerepelnek.
Több mint 9 millió forintot nyert idén 17 független színházi társulat előadásainak belföldi forgalmazására az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) Kultúráért Felelős Államtitkársága pályázatán.
"Origónak" képzeli el" az államtitkárságot, és társadalmi missziós szerepet szán a kultúrának és szoros együttműködést tervez mind az egyéb kormányzati területekkel, mind a művészeti szférával Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár, aki minderről az MTI-nek adott interjúban beszélt.
A 2012-ben SZÉP-kártyákra utalt pénzeket csak május 31-ig lehet felhasználni. Május elején még mintegy 2,5 milliárd forint fel nem használt összeg volt a számlákon, ám várható, hogy a dolgozók felhasználják majd a pénzeket. A SZÉP-kártya 2011-es bevezetése óta már a második legnépszerűbb cafeteria elem lett, minden ötödik cég adna ilyet munkavállalóinak. Ön is rendszeres használója a kártyának? Mire költ róla? Elegendő pénzt kap rá? Mit venne még bele a kalapba? Kérdőív.
Krista Anita és Tatai Zsolt a Budapest Bábszínház művészei játszottak a millenniumi földalattin a bábszínházak világnapján.
Öt-hat évvel ezelőtt még pörgött az autó- és ingatlanpiac, sokkal többen jártak belföldre, külföldre nyaralni, és kultúrára is több jutott. A korábban középosztálynak tekintett – de erején felül teljesítő – csoportok tömegesen vonultak ki bizonyos fogyasztási szektorokból. Bármilyen nagyobb költés van porondon, azt ma zömében készpénzből intézik az emberek, alig van hitelből vásárló, és csak a tehetőseknek vannak új megtakarításaik. A középosztályról szóló sorozatunk második része.
2016. május 6-ra halasztotta a Warner Bros. stúdió Az acélember című film folytatásának bemutatását, amelyben egymás ellen küzd majd a két szuperhős, Superman és Batman.
Magyarországon 2007 óta 26 százalékkal 54 százalékra emelkedett azok aránya, akik sohasem vagy alig vesznek részt kulturális programokban. Európában 18, Magyarországon 7 százalék azoknak az aránya, akik gyakran vagy nagyon gyakran vesznek részt valamilyen kulturális eseményen.