Demeter Szilárd alapítványát 48 milliárd forintnyi közpénzből erősítik meg
A kormány határozatban rendelkezett arról, hogy erősíteni kell a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatójához köthető Magyar Kultúráért Alapítvány „kultúrstratégiai tevékenységét”.
A kormány határozatban rendelkezett arról, hogy erősíteni kell a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatójához köthető Magyar Kultúráért Alapítvány „kultúrstratégiai tevékenységét”.
A népszerű sorozat negyedik évadát két részletben fogja bemutatni a Netflix.
A szemetet kihordták, a szkennelés alig megy az Országos Széchényi Könyvtár már két éve elkészült digitalizációs központjában, amelyet nagy csinnadrattával azért csak most adtak át, mert a babérokat Demeter Szilárd miniszteri biztos akarta learatni.
A család ügyvédei sajtótájékoztatójukon a halálos lövés animált változatát is bemutatták.
2021-ben új kezekbe került a Magyar Nyelvőr című lap alapítói és kiadói jogai is, erről azonban a szerkesztőséget elfelejtették tájékoztatni.
Ivan Reitman 75 éves volt, a halála okát a családja nem közölte.
A világhírű mexikói festő magyarul most megjelent, Szabó T. Anna fordította kötetében vannak képek és színes tintákkal írt szavak, versek, szerelmi vallomások és politikai eszmefuttatások.
A hagyományos észak-olaszországi maszkabált a járványügyi korlátozások enyhülése jegyében tartják meg.
Meghökkentő párhuzamok fedezhetők fel az 1953-ban bemutatott – s mára a feledés jótékony homályába tűnt – Petőfi-film és a közelmúltban gigaköltségvetésű szuperprodukcióként beharangozott, Most vagy soha munkacímű történelmi filmtabló előkészületei között.
Sipos Zsuzsannát, a Dűne berendezőjét a film látványtervezőjével, Patrice Vermette-vel közösen Oscar-díjra jelölték a legjobb látvány kategóriájában. A Magyarországon forgatott sci-fi a filmes szakember sokadik nemzetközi produkciója, korábban dolgozott a Szárnyas fejvadász 2049-ben, a Gemini Manben és a Borgiákban is.
A Felhő Café évente négy-öt címet tervez kiadni.
Az 1972-ben bemutatott filmklasszikus nézői bebocsátást nyerhettek oda, ahová korábban soha: leülhettek a gengszterek asztalához, és benézhettek a hálószobájukba.
A börtön csinált műfordítót a száz éve született Göncz Árpádból, a Bibó-per életfogytiglanra ítélt másodrendű vádlottjából. Regények sorát, köztük A Gyűrűk Urát írta át angolról magyarra, saját műveit 32 nyelvre fordították le.
Az énekes reméli, hogy a zenéi otthonra találnak és egy új közönséget is elérnek.
Legfeljebb 5-15 ezer dolláros leütési árral számoltak, végül a várakozásokat messze túlszárnyaló árakon keltek el a nemrég fiatalon elhunyt tervező cipői.
Demeter Szilárd a Petőfi-emlékév kapcsán beszélt a könnyűzenei pályázatokról is.
Az író-rendező tervezett filmjének szinopszisa eljutott a döntéshozókig, ám szerinte „akkor már le voltak osztva, hogy a választásokig ki milyen filmet csinál”.
Bár a tavalyi év egyik legvitatottabb új múzeumépülete, mégis méltó a legnagyobb norvég festő, Edvard Munch lenyűgöző életművéhez.
Nyilvánosságra hozták a Sony World Photography Awards díjazottjainak névsorát. A 61 országból 170 ezer nevező által küldött 340 ezer kép alapján országonként osztják ki a díjakat. A Nemzeti Díj valamennyi nyertese Sony digitális képalkotó berendezést kap, és bekerül a Sony World Photography Awards kiállításába és könyvébe. Magyarországról Csoboth Edina képe került be a válogatásba.