Halálraítéltek utolsó vacsorája - fotó
Mit esznek kivégzésük előtt a halálraítélt rabok Texasban? Egy képzőművész olajfestményein az „utolsó étkezések” romjait jelenítette meg.
Mit esznek kivégzésük előtt a halálraítélt rabok Texasban? Egy képzőművész olajfestményein az „utolsó étkezések” romjait jelenítette meg.
Rendszerváltások, kulturális átalakulások környékén gyakori a bizonytalanság, és ez a köztes helyzet néha igen különleges tárgyakat, legendákat, mémeket szül. Ezeket eleveníti fel Szolnoki József Homeopatikus valóság című kiállítása, melyről az Urbanlegends.hu blog számol be.
A Vogue magazin októberi számának címlapján Michelle Williams színésznő pózol, mégpedig Marilyn Monroe-ként. A magazin borítóján egykor nem hírességek kaptak helyet.
Megkopott az 54. Velencei Képzőművészeti Biennále dán pavilonjának politikusportrékból összeálló padlómozaikja, mely még a júniusi megnyitó előtt alaposan felkavarta az indulatokat. Orbán Viktor portréja az alkotás közepén kapott helyet, "illusztris" társaságban. A nagy vihart kiváltó alkotás utóéletének néztünk utána.
Giccses, gusztustalan, szemet bántó, értéktelen: a festészeti vadhajtásokat gyűjti az amerikai Museum of Bad Art, vagyis a rossz művészeti alkotások múzeuma.
Vége a Szépművészeti Múzeum rendhagyó, vizes kiállításának: a Városligeti tóból eltűntek az úszó szobrok. Kicsiny Balázs installációja a HVG-székház elé került.
A fotótörténelemben rendkívülinek számító árverés híre tartja lázban a gyűjtőket, bár az eseményre még két hónapig kell várni: Henri Cartier-Bresson száz fotóját árverezi el a Christie's aukciósház.
Egy neon installáció díszíti a brit kormányfő székhelyét, a Downing Streetet, a More Passion (Több szenvedély) című mű Tracey Emin alkotása.
Ha a nagyközönség szeret egy művet, az elég a művészeknek ahhoz, hogy az adott alkotást a célkeresztbe vegyék. Ez a sors várt a Mona Lisára is, amelyet minden más festménynél többször gúnyoltak ki vagy dolgoztak fel. A teljes igénye nélkül válogattunk.
Az unió fővárosa az utóbbi fél évben temérdek magyar vagy magyarokkal közösen szervezett kulturális eseményt hozott tető vagy a szabad ég alá. Összegyűjtöttük a számunkra legemlékezetesebb programokat.
„Az a jó, ha kicsit kívülről is magunkra tudunk tekinteni, ha van kellő humorunk, öniróniánk magunkhoz” – elmélkedik feLugossy László képzőművész, aki szerint az alkotómunkához szabadság és nyugalom szükséges. Ez is közrejátszott abban a döntésében, hogy a 90-es évek közepén Sárospatakra költözött, ahol most épp egy életmű- és egy Bizottság-kiállításra készül. Meglátogattuk.
Megbánta? Nem. Így kezdődik a beszélgetés Sugár János képzőművésszel, akit öt hónap, két évre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt első fokon a bíróság azért, mert 2008 nyarán az éjszaka leple alatt festékszóró sprayjel ráfújta a Kogart épülete előtti járdára, valamint a VAM Design műemléképületének falára egymondatnyi kritikáját: Wash your dirty money with my art, azaz Mosd a piszkos pénzedet a művészetemmel.
A Leviatán névre keresztelt műalkotás Anish Kapoor indiai származású brit szobrász műve. A szobor 35 méter magas, belül üreges, így a látogatók kívül-belül megcsodálhatják a párizsi Grand Palais-ben rendezett Monumenta 2011 kiállításon.
Gulyás Gábor elképzeléseiben magyar és nemzetközi tematikus tárlatok, nagy magyar és külföldi művészek lezárult életműveit feldolgozó kiállítások, valamint a kortárs magyar képzőművészet irányzatait bemutató tárlatok szerepelnek.
Hatvankilenc éves korában Újvidéken elhunyt Zivko Djak szerb festőművész, grafikus, a Szerb Képzőművészek Szövetségének (ULUS) tagja.
„Szeretem fölfedezni a fa, a kő, a hegesztett és a kovácsoltvas rusztikus szépségét sajátos formavilágomban” - vall munkáiról a sokoldalú Demes Ferenc László képzőművész. Egy Ózd melletti kisfaluban, Farkaslyukon él, saját pénzéből és munkájából alkot csodát.
A zseni a közfelfogásban a koraérettséggel kapcsolódik össze, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy az igazán kreatív alkotás létrehozásához a fiatalok frissessége szükséges – olvasható az Urbanlegends.hu blogon.
A vártnál kevésbé sokkolta egy provokatív alkotásairól híres szerb művész retrospektív kiállítása a New York-i közönséget, pedig Marina Abramovics életműve igencsak bővelkedik ijesztő, erőszakos, néha gyomorforgató részletekben.
A Bookart blog szerzője mozgalmat indított, a művészi lélekkel megáldott könyvolvasókat hívja fel arra, hogy porosodó, használaton kívüli könyveik üres oldalait dekorálják ki.