A magyarok megítélése harminc év alatt sosem volt ilyen rossz a lengyelek szemében
Lengyelország lakossága most leginkább az amerikaiakkal, legkevésbé pedig az oroszokkal szimpatizál.
Lengyelország lakossága most leginkább az amerikaiakkal, legkevésbé pedig az oroszokkal szimpatizál.
Ahogy mérséklődött a magyarok borúlátása, úgy szerezte vissza a Fidesz a tavalyi év második felében elvesztett szimpatizánsai egy részét. A HVG számára készített Medián-felmérésből az is kiderül, hogy a fiatalok harmada sem a Fideszben, sem a 2022-es összefogás pártjaiban nem bízik. A Kutyapárt növekvő népszerűsége a kormány és az ellenzék kritikájaként is felfogható.
A fiatalabb korosztályban a Kutyapárt a legnépszerűbb az ellenzékiek körében. A 40 év felettiek körében a Demokratikus Koalíció vezet, de támogatottsága messze a Fidesz mögött kullog. A Medián külön-külön is megnézte az ellenzéki pártok támogatottságát.
Az ellenzékiek 70 százalékához eljutott a hír, a fideszeseknek azonban csak 44 százaléka szerzett tudomást a Jászberényi időközi választás eredményéről, ahol az ellenzék polgármester-jelöltje, Budai Lóránt nyert – derül ki a Publicus Intézet reprezentatív közvélemény-kutatásából.
A Medián szerint az országgyűlési választás óta tovább mélyült a generációs szakadék.
Három évvel az EU-tagságuk megszűnése után a britek többsége már úgy érzi, nem kellett volna elhagyniuk az Európai Uniót.
Összességében kétharmados egyetértés van a magyarok között abban, hogy ezt kellene tennie a kormánynak Erasmus-ügyben.
A nemzeti konzultáció nem tekinthető közvélemény-kutatásnak, utóbbinak egészen mások a szakmai kritériumai – mondja Mráz Ágoston Sámuel, a kormánytól a minap újabb többmilliárdos megrendelést elnyerő Nézőpont vezetője.
A kormányközeli kutatócég pártpreferencia-mérése alapján is stabilan vezetnek a kormánypártok.
Miközben Orbán Viktor hitet tett Donald Trump és Vlagyimir Putyin mellett, az Európai Bizottság saját jogkörébe vonta a teljes kohéziós alap magyarországi kifizetését. A kisbetűs részről szóló alku mit sem ér, Orbán vagy enged a politikájából, vagy játszhatja saját pénzén Brüsszel rémét.
Ez derül ki GKI és a Masterplast közös felméréséből. Az eredmények alapján egy átlagos háztartásnak 12 ezer forinttal kell többet fizetnie az energiáért. A családok csaknem négyötöde próbál takarékoskodni a rezsin, és még azok többsége is takarékoskodna az energiával, akiknek nem okozott pluszköltséget a rezsicsökkentés csökkentése.
A kormánypárti és az ellenzéki szimpatizánsok mást-mást tartanak az áruhiány fő okának. Előbbiek szerint a brüsszeli szankciók a legnagyobb felelősök, utóbbiak szerint a gyenge forint.
Ajándékokra átlagosan 83 ezer forintot költöttek a magyarok.
A tavaszi választások óta folyamatosan romló közhangulat decemberre újabb mélypontot ért el, az ünnepi készülődés csak kevesek rosszkedvét enyhíti.
Minimálisan csökkent novemberről decemberre a Fidesz népszerűsége, de az ellenzék nem tudta kihasználni ezt.
Még a Fidesz-KDNP szavazóinak a 21 százaléka sem hiszi, hogy inkább a háború és a szankciók okozzák a drágulást.
A felmérés szerint a Fidesz szavazók egy része sem értett egyet maradéktalanul a kormány narratívájával.
A budapesti használt lakások esetében mindössze az ingatlanosok egyharmada számít árcsökkenésre, a többség stagnálást vár.