IDEA intézet: Tavaly április óta nem volt ilyen alacsony a Fidesz–KDNP támogatottsága
A Fidesz–KDNP győzelmét azonban továbbra sem veszélyezteti a rossz eredmény.
A Fidesz–KDNP győzelmét azonban továbbra sem veszélyezteti a rossz eredmény.
Régen volt ilyen alacsony a kormánypártok támogatottsága, 5 hónap alatt 6 százalékponttal esett a Fidesz-KDNP népszerűsége – derül ki a Republikon Intézet közvélemény-kutatásából. Az ellenzéki térfélen viszont a 3 párt is növekedni tudott.
Szentirmai István szerint a helyiek nem is ellenzik a gyár megépülését. Lakossági fórum mindenesetre csak októberben lesz.
A Republikon Intézet kielemezte, milyen a Mi Hazánk és a Kutyapárt szavazóbázisa, és mire számíthat a két párt jövőre.
A voksok 65 százalékát megszerezve győzne jövőre az önkormányzati választáson Nemény András, ha a Fidesz-KDNP Hende Csaba volt honvédelmi minisztert indítaná ellene Szombathelyen – derült ki a Závecz Research kutatásából. A szombathelyiek nagyon elégedetlenek a kormány munkájával, mégis javarészt a Fideszre szavaznának az EP-választáson.
A Nagy-Britanniában végzett felmérésekből már hosszú ideje az derül ki, hogy a szigetország polgárainak nagyobb része nem tartja jó ötletnek az EU-ból való kilépést, ám most tették közzé az első olyan közvélemény-kutatást, amely szerint a megkérdezettek 51 százaléka támogatná Nagy-Britannia unióhoz való újracsatlakozását.
A Medián és a 21 Kutatóközpont közös felmérésének eredménye nem a jövő június önkormányzati választások előrejelzése, például mert a fideszes jelölt még nem ismert, de nemcsak a főpolgármesternek, hanem a kerületek vezetőinek is derűlátásra adhat okot.
Már a Fidesz-szavazók is azt érzékelik, hogy a politikai pártok közül a Fidesznek van a legnagyobb befolyása a hazai médiatartalmakra – ez derül ki többek között a Mérték Médiaelemző Műhely legfrissebb, hazai hírfogyasztásokról szóló kutatásából. A legbízhatóbb hírforrásnak a HVG-t és az RTL-t tartják a magyar médiafogyasztók.
Romlik a közhangulat. Sokan szeretnének kormányváltást, de nem elegen. Az ország EU-tagságának támogatottsága a kormány brüsszelezése ellenére stabil, derül ki a HVG megbízásából készített Medián-felmérésből.
A kormány megengedheti magának, hogy megszorításokkal kezelje a válságot, és egyelőre lemondjon az uniós pénzekről – erre fogad Orbán Viktor. Eredményt jövő júniusban hirdetnek.
A kormánypártiak nagy része elhiszi a kormányzati mantrát arról, hogy a "brüsszeli szankciók" nem működnek, és azt is, hogy az ellenzék háborúba sodorná az országot. Bár Putyint sem kedvelik a fideszesek, az Európai Bizottság elnökét még nála is jobban utálják. A Policy Solutions kutatása azt mérte, hogy a magyarok többsége szerint a helyünk nyugaton van, de két év alatt a duplájára nőtt azok aránya, akik Oroszországhoz közelednének.
A kormánypárti szavazók többsége szerint is emelni kellene a pedagógusok bérét.
Ennek az az oka, hogy az emberek többsége szerint tényleg bűnös volt a hazai szélsőjobb ikonikus alakja.
Azért pedig, hogy nincs még béke, elsősorban az EU-t, másodsorban pedig Amerikát okolják a kormánypárt szimpatizánsai.
32 százalékos támogatottságot mértek május elején a Fidesznek, és egyre nő azoknak az aránya, akik szerint jó irányban mennek a dolgok Magyarországon – derül ki a Závecz Research legfrissebb közvélemény-kutatásából. Az ellenzéki pártok közül csak a DK tudott érdemben javítani.
Mindeközben a Fidesz továbbra is toronymagasan vezet és a DK a legerősebb ellenzéki párt.
A kormánypártiak leginkább Toroczkait bírják az ellenzéki politikusok közül, Márki-Zay népszerűtlensége már Gyurcsányéval vetekszik.
Egy hónap alatt több mint 10 százalékkal nőtt Donald Trump volt amerikai elnök népszerűsége a republikánusok körében, miközben a demokraták megosztottak Joe Biden újraindulását illetően.
Abban nincs vita, hogy válság van, az okokról már megoszlik a különböző pártokhoz vonzódó emberek véleménye.
Ha az igazságszolgáltatásról van szó, még mindig inkább bízunk az unióban, mint a saját hazánkban.