A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Összességében kétharmados egyetértés van a magyarok között abban, hogy ezt kellene tennie a kormánynak Erasmus-ügyben.
Az alapítványi egyetemek Erasmus-támogatásának felfüggesztéséért a magyarok többsége (51 százaléka) a kormányt tartja felelősnek, 31 százaléka azonban az Európai Uniót hibáztatja – derül ki a 21 Kutatóközpont friss közvélemény-kutatásából.
A kérdés pártpreferencia szerint megosztó volt: amíg az ellenzéki szavazók 89 százaléka és a bizonytalanok 59 százaléka a kormányt, addig a fideszes szavazók inkább az EU-t (76 százalék) okolják a források felfüggesztéséért.
Abban ugyanakkor nagyobb egyetértés van politikai oldaltól függetlenül, hogy a kormánynak mit kellene tennie:
a magyarok kétharmada (azaz 66 százaléka) szerint vissza kellene hívni a politikusokat az egyetemeket vezető testületekből.
A Telexen publikált kutatás szerint a kormánypártiak közel ugyanakkora arányban gondolják azt, hogy vissza kellene a politikusokat hívni a vezető testületekből (39 százalék), mint azt, hogy nem (42 százalék). Az ellenzékiek és pártnélküliek körében nagyobb az egyetértés, elsöprő többségük (92 és 70 százalék) visszahívná a politikusokat a kuratóriumokból.
A felmérésből az derült ki, hogy a magyarok kétharmada (68 százalék) hallott már az Erasmus-ügyről, de csak alig több mint harmaduk (37 százalék) van tisztában a részletekkel. A kormánypárti szavazók 35, az ellenzékiek 24 százaléka válaszolta azt, hogy nem hallott róla.
Ahogy korábban megírtuk, eredetileg a Népszava szellőztette meg, hogy az Európai Bizottság döntése értelmében nem kaphatnak friss támogatásokat az EU által finanszírozott Erasmus+ együttműködési és oktatási csereprogramból és a Horizont Európa kutatási és innovációs keretprogramból azok a magyarországi oktatási intézmények, amelyek közérdekű vagyonkezelő alapítványi formában működnek, vagy amelyeket ilyen alapítványok tartanak fenn.
Ezekről az alapítványokról írtuk korábban, hogy nem másra szolgálnak, mint arra, hogy a kormány „egyetemi modellváltás" címszó alatt bebetonozza vele a szellemi és kulturális hátországát. 2021-es cikkünkben azt is leírtuk, hogy ezeknek a kuratóriumába jellemzően kormánypárti vagy kormányközeli személyek kerülnek, akik egy esetleges 2022-es kormányváltás után is a helyükön maradtak volna.
Lemondana az Erasmus-pénz érdekében a kuratóriumi tagságáról? - az érintett politikusok nem is hajlandók meghallani a kérdést
A hvg.hu hiába kérdezte a vezető politikusokat, hogy ha ők az akadályai az Erasmus-pénzek érkezésének, lemondanának-e a posztról és az azzal járó pluszpénzről, nem kaptunk választ. Az MSZP-s Tóth Bertalan is próbálkozott a kérdésssel, ő már kapott választ, de az felér egy pofonnal.
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.