Publicus: Ha most vasárnap lennének a választások, csak három párt jutna be a parlamentbe
A közvélemény-kutató felmérése szerint gyakorlatilag teljesen eltűntek a kis pártok.
A közvélemény-kutató felmérése szerint gyakorlatilag teljesen eltűntek a kis pártok.
Hogyan zajlanak a szándékosan kártékony személyes támadások a digitális platformokon? Milyen lépéseket tehetnek az egyének és szervezetek az ilyen támadásokkal szemben, beleértve a jogi és technológiai védekezési lehetőségeket is? Ezúttal erről volt szó a HVG Címlapsztori-szalonjában, ahol a szerkesztők kéthetenként az Eötvös 10. színpadán beszélgetnek vendégeikkel.
Felmérték a magyarok megtakarítási szokásait. A rendszeresen takarékoskodók többsége havonta kevesebb mint 100 ezret tesz félre, minden harmadikuk a párnacihába rejti, de minden tizedik válaszadó gondolkodik kriptovalutában és NFT-ben.
Megkaptuk a Medián felmérésének teljes eredménysorát; a Tisza Párt kicsit javított, a Fidesz kicsit gyengült.
A közvélemény-kutató legfrissebb felmérése szerint öt párt küldhetne képviselőt az Európai Parlamentbe.
Hogyan kezeljük a felmérések adatait? Miért tesz úgy Nagy Márton, mintha nem olvasta volna Kornai Jánost? 101 pontnak is egy a vége? Miért lehet uszítani a magyar embereket? Mi történt a héten Washingtonban, és mi köze az ukrán segélycsomagnak a Trump-Orbán bromance-hez? Mind kiderül választási podcastunkból.
A kegyelmi botránnyal és Magyar Péter megjelenésével felbolydult a közélet, ezzel együtt pedig a közvéleménykutatói szakma is.
A Jobbik-közeli kutatóintézet legfrissebb felmérése szerint duplaannyi szavazatuk van a kormánypártoknak, mint a TISZA Pártnak.
Arra is rákérdeztek a kiszivárgott közvélemény-kutatásban, hogy Magyar Pétert, Orbán Viktort vagy Gyurcsány Ferencet tartják-e inkább a családok védelmezőjének.
Több mint tíz százalékot zuhant a Fidesz támogatottsága a biztos pártválasztók körében az év eleje óta. A politikai hangulatváltozás legfőbb oka a kegyelmi botrány lehet, ami a megmaradt Fidesz-szavazók részvételi aktivitását is csökkentheti. Magyar Péter pedig nem a Fidesztől, sokkal inkább az ellenzéki pártoktól vesz el szavazókat – véli a Závecz közvélemény-kutató.
Aktivizálódtak a választók, és a változások nem a Fidesznek kedveznek. A választók csaknem kétharmada szerint felelősség terheli Orbán Viktort a pedofilügyben.
Másfél debrecennyi szavazót veszített az elmúlt hónapban a Fidesz–KDNP főleg a kegyelembotrány miatt, de a kormánypártok népszerűségvesztéséből az ellenzék megint nem tudott profitálni – derült ki a Republikon méréséből.
A kormánypárti szavazók 9 százaléka is a miniszterelnököt nevezte meg.
Az Ipsos felmérése alapján hazánkban a legmagasabb azoknak az aránya, akik szerint az elit tagjai csak a saját érdekeiket nézik a döntéshozatalkor.
Az ország gazdasági helyzetét is derűlátóbban ítélik meg, de még minden többségben vannak azok, akik nem várnak javulást.
Alig különböztethetők meg egymástól az ellenzéki pártok gazdasági üzenetei, holott mindegyik azt szeretné elérni, hogy a válságos évektől szabadulni vágyó, az ország és saját háztartásuk helyzetét borúsan látó szavazók éppen őt válasszák a júniusi kettős voksoláson.
Az IDEA Intézet felmérése szerint a legrosszabbkor jöhetett a kegyelembotrány a kormánypártoknak, mert éppen kezdett a Fidesz túljutni február elejére a tavalyi évben végig tapasztalható lassú népszerűségvesztés okozta gödörből.
Megmondták a véleményüket azért az államfő döntéséről is.
Azt nem gondolnánk, hogy a miniszter Facebook-oldalára like-ot nyomók számát akarnák növelni.