Azonosították a világ legősibb állatát – 558 millió évvel ezelőtt élt
A fosszíliában megkövesedett zsírmolekulákra bukkantak, amelyek azt bizonyítják, hogy az állatok már akkor is nagyok és kiterjedtek voltak.
A fosszíliában megkövesedett zsírmolekulákra bukkantak, amelyek azt bizonyítják, hogy az állatok már akkor is nagyok és kiterjedtek voltak.
Megtalálták a világ legnagyobb, nagyjából 400 kilométer széles meteorbecsapódási helyszínét Ausztrália középső részén. A tudósok szerint a nagyméretű aszteroida pillanatokkal földet érése előtt kettétört, az ütközés pedig sebeket ejtett a földkéreg mélyén is – írja a Science Daily internetes portál.
Először fúrta meg a marsi kőzetet a Curiosity marsjáró, hogy mintákat gyűjtsön. A szakemberek ezekből derítenék ki, létezhettek-e valamikor a Marson mikrobiális életformák kifejlődését lehetővé tévő feltételek.
Egy a Földön is fellelhető kőzethez nagyon hasonló követ talált a Curiosity a Marson - számolt be a france24.com.
Élőben, online követhetik nyomon az érdeklődők egy korai emberféle, az Australopithecus sediba kétmillió éves csontvázának kiszabadítását a kőzetekből - jelentették be dél-afrikai tudósok.
Mintegy négymillió köbméter kőzet zuhant egy völgybe Svájcban egy hatalmas hegyomlás következtében.
Űrkutatók azonosítottak néhány kőzetet és helyszínt a Marson, amelyek szerintük a vörös bolygón egykor jelen volt élőlények megkövesedett maradványait tartalmazhatják - írja a BBC. A tudósok egy 2008-as felfedezést fejlesztettek tovább.