Drámaian felgyorsulhat a Földön kívüli élet kutatása egy új felfedezés miatt
Az amerikai kutatók felfedezése szerint az M törpecsillagok körül keringő bolygóknak jó eséllyel nincs légkörük, ezért más bolygókon kell az élet jeleit keresni.
Az amerikai kutatók felfedezése szerint az M törpecsillagok körül keringő bolygóknak jó eséllyel nincs légkörük, ezért más bolygókon kell az élet jeleit keresni.
Az olyan bolygók, mint az Uránusz és a Neptunusz légkörében akkor is képződne gyémánt, ha több oxigén lenne az atmoszférájukban.
A WASP-39b 700 fényévnyire van a Földtől, a légkörében pedig egyértelműen kimutatható a szén-dioxid jelenléte.
Nemcsak a légkörből, de a földrészek mozgásából származó oxigén is alakította a tengerek élővilágának sokszínűségét a földi élet kezdetén egy új tanulmány szerint.
A tudósok szerint a légköri tavak felelősek azért, hogy csapadék hulljon Afrika félsivatagos területeire.
A Hubble űrteleszkóp 1999 és 2015 között gyűjtött adatokat a Jupiter Europa nevű holdjáról, ezek alapján meglepő felfedezésre jutottak a tudósok.
A jelenlegi technológiákkal 2025-re legfeljebb 150 millió szén-dioxidot lehetne kivonni a légkörből, ami sokkal kevesebb, mint amire szükség van.
Újabb veszélyes mérföldkőhöz érkezett a légkör szén-dioxid-koncentrációja májusban; 50 százalékkal magasabb volt, mint az iparosodás kezdetén, és a növekedés aránya nagyobb, mint valaha – jelentette be az amerikai Nemzeti Óceán- és Légkörkutató Hivatal (NOAA).
A villámok légköri hatásaival kapcsolatos, korábban tévesnek ítélt mérési eredményeket poroltak le amerikai kutatók, és újabb következtetéseket vontak le az ilyesfajta elektromos kisülések légkörtisztító hatásáról.
A szén-dioxid a hőmérséklet emelkedését és a klímaválságot leginkább előmozdító üvegházhatású gáz.
Szaharai homok hullott a Pireneusokban és az Alpokban is.
Egy magyar résztvevőkkel kiegészült nemzetközi kutatócsoport a nagy erejű földrengésekkel összefüggésben fellépő légköri és ionoszféra-zavarokat tanulmányozta.
Amikor a Föld több mint 4,5 milliárd évvel ezelőtt létrejött, forró magmaglóbusz volt, őslégköre a mai Vénuszéhoz hasonlított egy új nemzetközi kutatás szerint.