Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A vezércikk szerint az ukrán elnök washingtoni látogatása azt tükrözi, hogy a szabadság győz a háborúban – egyelőre, de hogy ez így is maradjon, ahhoz az Egyesült Államoknak nem szabad kihátrálnia Kijev mögül.
Oroszország saját magát keverte bajba, mint ahogy a másik autokrácia, Kína is, amely az év elején még látványos szerződést írt alá Vlagyimir Putyinnal az együttműködésről, ám most odahaza egymást követik a tüntetések, akadozik a gazdasági növekedés, kudarcot vallott Hszi zéró-Covid-politikája, az ország nemzetközi tekintélye erősen hanyatlik.