Guardian: Trumpot nem is az újabb elnökség érdekli
Utál dolgozni, és lusta is.
Egy pesszimista szembesült a jó hírekkel egy rossz évben, Orbán sok mindenre hajlandó az uniós pénzért. Hogyan egyensúlyoz Joe Biden az ukránok és oroszok között? Nemzetközi lapszemlénk a hvg360-on.
Levezeti, miért járja a végét Putyin rendszere.
Kereszttűzben a migrációval érintett frontországok. Az ukrán menekültek megsegítése népszerű a nyugati lakosság körében, de az afrikaiakhoz, ázsiaiakhoz kedvezőtlen a hozzáállás. Magyar agytröszt immár Brüsszelben is. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Orbánnak nem rosszak a lapjai, a tétet ő maga emelte meg. Ki mivel érvel az uniós pénzekről szóló vitában?
Az EU-ban nincs egyetértés abban, hogy Magyarország megkapja-e a brüsszeli pénzeket, bár a dolog most inkább úgy áll, hogy az illetékesek hamarosan rábólinthatnak a magyar csomagra, írja a német lap összeállítása, amelyet a Süddeutsche Zeitung három munkatársa készített: két brüsszeli tudósító, valamint Cathrin Kahlweit Bécsből, aki kiemelt szakterülete Magyarország.
Európának ki kell tartania a feltartóztatás politikája mellett Oroszországgal szemben. Trumptól szabadulniuk kell a republikánusoknak, de a tömegeknek el is kell magyarázni, hogy miért – tanácsolja Fareed Zakaria, aki először, Orbán Viktort 17 évvel megelőzve használta az illiberális demokrácia meghatározást. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Orbán Viktor trükkjeinek azért megvannak a határai, írja az amerikai lap.
A trumpizmus rombol és megoszt, még a legrendíthetetlenebb jobboldaliak körében is, írja az amerikai lap szerkesztőségi vezércikkében.
A tűzszünet rendkívül hátrányos volna Ukrajna számára. Terjed a paranoid demokráciacsömör, amihez oroszbarát semlegesség társul. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A tömeggyilkossá aljasult Putyin inváziójának pusztításáról címlapsztorinkban festünk drámai képet: munkatársunk saját szemével látta az ukrán fővárosban, hogy ott nem patetikus szólam az „itt élned, halnod kell” egyik véglete sem.
A neves bolgár politológus szerint az ukrán fejlemények hatalmas kihívást jelentenek a posztnacionalisták számára, mert ott egyrészt látszik az erős nemzeti érzés húzóhatása, másrészt pedig a szemünk előtt alakul ki egy korszerű, demokratikus nemzetállam.
Rácz az Orbán-kormány Putyin-barátságát, annak aspektusait illusztrálta a német közszolgálati médiumnak adott interjúban.
Mit mutatnak a számok a magyar gazdaság kilátásairól? A republikánus elit most igyekszik elhatárolódni Trumptól, akit éveken át csak fényezett Szerbia vízumpolitikája rásegít a menekülthullámra. Válogatás a világsajtó írásaiból.
A helyzet igencsak fura, hiszen egy szövetséges első számú diplomáciai képviselőjéből lett a legfőbb közellenség. Lapszemle.
Össze kell hangolni a versenyt és az együttműködést az Egyesült Államok és Kína között, írja a brit lap. Ha nem így lesz, az katasztrofálisan rontana az amúgy sem fényes kapcsolatokon.
Öt pontban összefoglalt stratégiaváltásra készül az Európai Unió Vlagyimir Putyin ellen. Erdogan egotripje aláássa a NATO-t. Az Európa-erőd nem fog működni. Válogatás a világlapok írásaiból.
A lap szerkesztőségi vezércikke azt kérdi, de nagyon nyomatékosan: tényleg olyasvalakit akarnak jelölni a republikánusok a Fehér Ház visszahódítására, akiről a demokraták már pontosan tudják, hogy képesek megverni?
Fel kell készülni arra, hogy le kell ülni tárgyalni Oroszországgal a háború befejezése érdekében, bár lehet, hogy ehhez Putyinnak előbb buknia kell. Mindenesetre csakis az Egyesült Államok kényszerítheti ki az Ukrajna számára szükséges biztonsági garanciákat, írja a Bloomberg elemzése.
A Kínához fűződő viszony megosztja Európát. Berlin és Párizs eddig három pillérre, az orosz energiára, a kínai piacra, valamint az amerikai biztonságra épített, kérdés, hogy az első kidőlése után mi történik a másik kettővel. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.