Ma elindult a Logirintus, a logikai játék a neten, ahol a legjobbakat díjazzák is
A Logirintus már negyedik alkalommal szervez több napon át tartó logikai versenyt. Egyéniben és csapatban is lehet indulni, de családok jelentkezését is várják.
A Logirintus már negyedik alkalommal szervez több napon át tartó logikai versenyt. Egyéniben és csapatban is lehet indulni, de családok jelentkezését is várják.
A női sakkozók sikereit megzenésítő énekesnőt mellett egy, a sakkot „érzéki” oldaláról ismerő mérnököt, valamint „a kreativitás nagymesterét” is elhozza októberben Budapestre a 2021-es Világsakkfesztivál.
Miközben a kormány a futball kerettantervbe emelésével 400 ezer gyereket vonna be a labdarúgás alapjainak oktatásába, a kötelező pedagógusi továbbképzések leállásával parkolópályára került a sakk-logika oktatás egy két tannyelvű általános iskolában. Pedig Telkibe külföldről is zarándokolnak iskolaigazgatók, hogy hazavigyék magukkal a módszertant, amely segíti a beilleszkedési zavarral küzdő diákok integrációját és rendkívüli mértékben javítja a hosszú távú memóriát.
Lánya lett az első női egyetemi tanár Angliában, róla mintázták Sherlock Holmes ősellenségét és munkáságát használva sikerült megfejteni a nácik titkos kódját.
Bár első ránézésre értelmetlennek tűnhet a Google keresőjének mai logója, ennek van csak igazán értelme: a logika egyik jeles képviselőjét ünnepli, aki nélkül nem lenne ma számítógép.
Állítólag Einstein találta ki az alábbi feladványt és azt állította róla, hogy az emberek 98 százaléka képtelen megfejteni. Mi erősen kételkedünk abban is, hogy Einsteiné a feladat, abban pedig mindenképp, hogy csak a legintelligensebbek 2 százaléka tudja megfejteni. Mindenesetre jó móka elgondolkodni, megfejteni. Próbálja ki!
Egy titkárnő lehet csinos, kedves, sokoldalú, de sajnos esélytelen, hogy mindenható is legyen. Így azután nem tudja kapcsolni, aki nincs a helyén, nem válaszolhat minden bejövő hívásra és kérdésre. Szerencsére van megoldás!