A gyíkok mégsem buták
Ugyanolyan jól teljesítenek feladatok megoldásakor a gyíkok, mint a madarak és az emlősök - erre az eredményre jutott az amerikai Duke Egyetem kutatócsoportja.
Ugyanolyan jól teljesítenek feladatok megoldásakor a gyíkok, mint a madarak és az emlősök - erre az eredményre jutott az amerikai Duke Egyetem kutatócsoportja.
A pávakakasok farokuszályának felső fedőtollait ékesítő szemfoltok határozzák meg, hogy mennyire lesznek sikeresek a párkeresésben - állítják kanadai kutatók, akik tanulmányukat az Animal Behaviour című folyóiratban tették közzé.
A kakukk azért fejlesztett ki a karvalyéhoz hasonló tollmintázatot, hogy elijessze azokat a madarakat, amelyek fészkébe tojást készül rakni - állapították meg brit kutatók.
Egy sor védett állatfaj, köztük ritkuló madárfajok vadászhatóságáért lobbizik Semjén Zsolt. Természetvédők szerint a KDNP-s politikus akciója mögött az a szándék állhat, hogy tehetősebb külföldi, elsősorban olasz vadászokat csábítsanak vissza Magyarországra.
Alig néhány gólyafészket foglaltak el eddig lakóik az Alföldön, ahol nemcsak a gólyák, de más messzebbről érkező vándormadár-fajok is jelentős késéssel érkeznek idén a megszokotthoz képest.
A tér, egészen pontosan az élőlények által benépesíthető élettér az evolúció végső határa – véli egy új kutatás, amelyről a BBC számol be. Mindez relativizálja a - Darwin által hangoztatott - fennmaradásért folytatott harcot, a fajok versengését, ezt eddig az evolúció fő hajtóerejének véltek a biológusok. Az új elméletet máris vitatják, sőt egyesek szerint éppen a versengés magyarázza meg, miért hódítanak meg új élettereket az élőlények.
A kis énekesmadarak, mint például a cinegék vagy rigók különös módon nem kedvelik az ökológiai gazdálkodásból származó bioeleséget. Ha tehetik, inkább hagyományos módszerekkel termesztett magvakból csipegetnek - számoltak be brit kutatók.
A sirályok invázióját fogamzásgátló eledellel igyekeznek megfékezni az olasz városban.
Az ifjú hollók néha csapatokba verődnek, hogy elcsenjék a felnőtt madarak zsákmányát. Az egyébként magányos állatok azért változtattak viselkedésükön, mert így előnyhöz juthatnak - vélik norvég kutatók.
Megindult a természet: a madarak párjukat keresik, a szürke gulyát kihajtották a mezőre és a gazdák sem tétlenkednek – tavaszi képösszeállításunk.